iPhone SE - znamy cenę, datę premiery i parametry nowego, tańszego iPhone'a

Apple zrobiło to, o czym od dawna się spekulowało. Amerykańska firma ogłosiła dzisiaj nowy, tańszy i mniejszy model iPhone'a o parametrach niemalże identycznych jak jego starsi bracia - iPhone 6S i 6S Plus.

Mniejszy i tańszy niż 6S i 6S Plus, ale o takich samych możliwościach

Na pierwszy rzut oka patrząc na nowego iPhone'a SE zobaczymy urządzenie sprzed kilku lat - nowy iPhone bowiem posiada design wzorowany na klasycznym wyglądzie, który Apple zastosowało w iPhonie 5S. Wprowadzono do niego oczywiście kilka modyfikacji, ale chciano dzięki temu uhonorować, tak uwielbianą przez fanów urządzenia, konstrukcję.

Kolejną rzeczą wyróżniającą iPhone'a SE jest jego cena. Jest niższa niż cena nowego iPhone'a 6S, czy 6S Plus. Sugerowana cena detaliczna w polskiej dystrybucji to 2149zł, za urządzenie z 16GB pamięci, co w porównaniu do najtańszej wersji 6S wynoszącej 3199zł to spora różnica i oszczędność dla portfela - a oba urządzenia mają niemalże identyczne parametry sprzętowe.

Apple (fot. apple.com)

Parametry sprzętowe iPhone'a SE

Mniejszy iPhone to 4" ekran Retina, dokładnie taki sam jaki był w modelu iPhone 5S. Reszta podzespołów natomiast to niemalże kopia parametrów iPhone 6S, czyli dwurdzeniowy procesor A9 1,8GHz, 12Mpix kamera iSight z możliwością nagrywania filmów w 4K, Wi-Fi 802.11 ac, 16 lub 64GB pamięci wewnętrznej. Wraz z ogłoszeniem iPhone'a SE zapowiedziano wydanie nowej wersji systemu iOS z numerem 9.3, który jest już od dziś dostępny dla obecnych posiadaczy iPhone'ów.

Apple (fot. apple.com)

Data premiery i cena iPhone SE

Nowy model iPhone'a będziemy mogli zamawiać już od 29 marca, a jego oficjalne ceny zostały zaprezentowane następująco:

- 2149zł - iPhone SE w wersji z 16GB pamięci wewnętrznej, dostępne kolory: srebrny, złoty, gwiezdna szarość, różowe złoto; - 2649zł - iPhone SE w wersji z 64GB pamięci wewnętrznej, dostępne kolory: srebrny, złoty, gwiezdna szarość, różowe złoto.

Sprawdź także: - iTunes do pobrania na Windows i Mac OS ; - FreeVRPlayer - odtwarzacz VR dla iPhone'a ; - Microsoft Selfie - aplikacja do robienia sobie zdjęć na iPhonie ; - Safari - przeglądarka internetowa dla Mac OS .

Więcej o: