LEGO Władca Pierścieni: jak grać? Poradnik

LEGO Władca Pierścieni to niezwykle udana przeróbka znanego praktycznie wszystkim porywającego uniwersum Tolkiena przerobiona na zabawny świat LEGO.

Pomimo tego że gra jest genialnie prosta w swej mechanice, postanowiliśmy przygotować kilka porad dla graczy, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z produkcjami studia Traveller's Tales, lub tych którzy pragną przypomnieć sobie kilka zasad jakimi rządzą się te sympatyczne produkcje.

1. Podział obowiązków

Świat gry LEGO Władca Pierścieni jest wypchany licznymi bohaterami. Każdy z nich posiada swoje wyjątkowe cechy i unikatowe umiejętności. Dla przykładu elf, Legolas jest ekspertem od zdejmowania celi na większą odległość, a krasnoludem, Gimlim nierzadko trzeba będzie rzucić aby odkryć tajne przejście.

Lego Władca PierścieniLego Władca Pierścieni Traveller's Tales Traveller's Tales

2. Miej oczy szeroko otwarte!

Charakterystycznym już elementem produkcji Traveller's Tales są wypchane po brzegi sekretami lokacje. Nie inaczej jest we Władcy Pierścieni. Warto mieć również na uwadze, że wiele tajemnic będzie dla nas dostępne dopiero w trybie Free to play.

3. Klocki tu, klocki tam...

Podczas przechodzenia gry czekają na nas tysiące klocków do zebrania (tzw. studs). Zdobywamy je za rozmaite rzeczy, głównie poprzez niszczenie innych klocków lub znalezienie sekretów. Na każdym poziomie jest określony pewien pułap. Jeśli go osiągniemy gra wynagrodzi nas za to w postaci dodatkowych bonusów dostępnych do odblokowania.

Lego Władca PierścieniLego Władca Pierścieni Traveller's Tales Traveller's Tales

4. Zginąłem! I... i co?

No właśnie nic. Każda figurka ma 4 serduszka. Jeśli straci wszystkie po prostu się rozpada i odradza niedaleko. Śmierć odbiera nam część zdobytych wcześniej klocków, które na szczęście można szybko zebrać z powrotem (znikają po krótkim czasie).

5. Kooperacja to jest to!

Pomimo bardzo dobrej sztucznej inteligencji warto zatroszczyć się o kompana do wspólnej gry. Gry z serii LEGO zawsze gwarantowały mnóstwo wrażeń podczas wspólnego grania ze znajomymi.

Wersje demonstracyjną gry Lego: Władca Pierścieni na PC możecie pobrać za darmo z naszego serwisu w tym miejscu .

Więcej o: