Playstation VR: znamy cenę i datę premiery hełmu VR dla PS4

Konferencja Sony na targach E3 2016, prócz zapowiedzi kilku fantastycznych gier przyniosła nowe informacje na temat hełmu Playstation VR.

Playstation VR zadebiutuje na rynku już 13 października 2016 roku , w cenie 399$ (sugerowana cena detaliczna w naszym kraju to 1769zł). Na rynku zapewne zadebiutuje również zestaw składający się z kontrolera PS Move i kamerki Playstation Camera, które są wymagane do działania (w Stanach Zjednoczonych taki zestaw ma kosztować 499$).

PS VR Aim ControllerPS VR Aim Controller Sony Sony

Gracze dodatkowo będą mogli dokupić "PS VR Aim Controller", czyli kontroler naśladujący broń, który ma być wspierany w części gier przeznaczonych dla PSVR. Jedną z pierwszych gier tworzonych z myślą o nowym kontrolerze będzie świeżo zapowiedzana gra dla VR o nazwie Farpoint, której zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

 

Hełm Playstation VR przeznaczony jest dla konsoli Playstation 4 i zapewne będzie również wspierany w kolejnej nadchodzącej konsoli, którą Sony przyznało się, że już tworzy (przecieki mówią o nazwie Playstation Neo, lecz spora część osób nazywa ją również PS4K).

Więcej o: