Counter-Strike: Global Offensive - jak grać? Poradnik dla początkujących

Counter-Strike: Global Offensive to tytuł, który spodoba się zarówno fanom CS, jak i osobom, które wcześniej nie zetknęły się z grami z tej serii. Kilka porad dla początkujących poniżej.

1. Wybierz odpowiednią broń Grasz już jakiś czas i widzisz, że ciągle giniesz, a już któryś raz z rzędu wykończył Cię gościu ze snajperką? Albo z jakąś inną bronią, z której wcześniej niezbyt wiele korzystałeś? Na pewno dobrym pomysłem nie będzie, jeśli i Ty zaczniesz jej używać, jeśli to po prostu Ci nie leży. Przyjmijmy, że do tej pory w grach typu FPS niezbyt często, jeśli w ogóle, korzystałeś ze snajperki. Jeśli na początku przygody z GO uprzesz się, aby "wymasterować" właśnie tę broń - nie tylko pojawi się frustracja, ale też możesz szybko znudzić się graniem.

Valve

2. Naucz się używać osłon Chociaż gra nie ma typowego cover systemu, to jednak umiejętność odpowiedniego korzystania z osłon jest bardzo ważna. Na mapach znajduje się mnóstwo różnorakich obiektów, a od tego czy wiemy, w którym miejscu się znajdują i jak szybko dostać się tam w razie ostrzału zależy nasza efektywność. Dlatego też podczas spotkania z przeciwnikiem manewrujmy tak, aby zawsze mieć możliwość choć na chwilkę schowania się z jakimś murkiem czy czymkolwiek, co osłania przed ostrzałem, a czego nie mogą przebić kule. To znacznie utrudni trafienie w nas, a przez to sprawi, że będzie nam szło po prostu lepiej.

Valve

3. Przykucnij Oto znana od zawsze zasada w FPS, ale wielu graczy ją ignoruje. Tutaj nie można sobie na to pozwolić. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z grą - warto wyrobić sobie nawyk kucania. Nie tylko unikniemy i zmylimy przeciwnika, ale też mamy większe szanse na wyprowadzenie celnej serii z naszej strony.

4. Refleks Gra w dużej mierze będzie wymagać od nas doskonałego refleksu. Ponieważ ten niekoniecznie zależy od tego, w jak wiele gier graliśmy, aby usprawnić sobie strzelanie nastawmy się na to, że gdy zobaczymy przeciwnika - strzelamy. Nie myślmy, po prostu zacznijmy strzelać. Po pewnym czasie, gdy do tego odruchu dołączymy odpowiednie przycelowanie - staniemy się znacznie groźniejszym graczem. Oczywiście taktyka też jest istotna, ale na początku warto wyrobić sobie dobre nawyki.

Valve

5. Uwaga na zakrętach W grze znajdziemy mnóstwo miejsc, gdzie aby sprawdzić, co znajduje się za rogiem trzeba będzie niemal w całości odsłonić się na ewentualny ostrzał. Aby tego uniknąć nie wybiegajmy nieprzygotowanym. Dobrym pomysłem jest po prostu wrzucenie granatu do jakiegoś pomieszczenia, co do którego nie jesteśmy pewni, czy w środku jest przeciwnik. To powinno zdezorientować wroga, a nam dać czas na znalezienie osłony. Inna metoda jest znacznie mniej skomplikowana i nie wymaga żadnego dodatkowego ekwipunku. Wystarczy tylko poczekać na kolegę z drużyny - jeśli po wejściu usłyszymy strzały lub kolega zginie, po prostu nie wbiegamy tam. Niezbyt zgodne z "team spirit", ale na początek wystarczy.

Sprawdź także: - Tapety na pulpit z gry Counter-Strike: Global Offensive - uatrakcyjnij swój pulpit z paczką tapet!

Więcej o: