Pokemon GO: zostań trenerem Pokemonów używając swojego smartfona!

Wchodzisz do sypialni, a tam... Snorlax leży na łóżku! A w łazience przyczaił się Squirtle! Tak może wyglądać nowa rozszerzona rzeczywistość, którą możecie sprawdzić już teraz z grą Pokemon GO.

Pokemon GO to możliwość łapania niesamowitych zwierząt - Pokemonów, z pomocą naszego smartfona lub tableta. Dzięki aplikacji możemy zostać trenerem Pokemonów, by móc je wystawiać do pojedynków z innymi trenerami lub dzikimi Pokemonami. Gra nie została stworzona przez twórców klasycznych odsłon gier Pokemon na konsole Nintendo - GameFreak, lecz przez doświadczone w rozszerzonej rzeczywistości studio Niantic, co gwarantuje rozbudowane doświadczenia i zabawę na poziomie.

< Grę Pokemon GO na Androida pobierzesz tutaj >

Nintendo / zdj. sciagnij.pl

Pokemon GO z wykorzystaniem wbudowanej w nasze urządzenie kamery będzie mogło przeczesywać otoczenie (nasze podwórko, sklep, czy salon w mieszkaniu) by odnaleźć dziko żyjące Pokemony. Dodatkowo gra z użyciem geolokalizacji pokaże nam na mapie naszego otoczenia, gdzie możemy spodziewać się występowania danych gatunków Pokemonów.

Niestety gra może dosyć mocno zużywać baterię urządzenia, jako że naraz korzysta z wielu funkcji - GPS, aparat tylni, procesor i układ graficzny urządzenia. Warto mieć to na uwadze, jeśli planujemy wielogodzinne wyjście na polowanie na "poki" lub planujemy chwilkę pograć z niskim poziomem baterii. Zawsze warto mieć przy sobie powerbank lub ładowarkę sieciową, aby przypadkiem nie zostać bez aktywnego urządzenia w ciągu dnia. Twórcy planują wprowadzenie poprawek do gry, aby nieco mniej zużywała energię, lecz przy tak rozbudowanej produkcji, będzie to naprawdę ciężkie.

Nintendo / zdj. sciagnij.pl

Aktualnie gra nie jest dostępna w polskiej edycji sklepu Google Play, lecz możecie pobrać jej instalator w pliku .apk z naszej bazy programów . W momencie wypuszczenia oficjalnie aplikacji w Polsce, link do instalatora .apk zostanie zastąpiony linkiem do sklepu Google Play. Zwiastun gry i to jak wg twórców może się to prezentować w akcji obejrzycie na materiale poniżej.

 

< Grę Pokemon GO na Androida pobierzesz tutaj >

Więcej o: