LEGO Star Wars: The Force Awakens: zacina się, jak zwiększyć wydajność, fps? Poradnik

Klockowe przygody w odległej galaktyce The Force Awakens to 4 już odsłona serii LEGO wykorzystująca to uniwersum. Silnik Traveller's Tales został nieco przemodelowany na potrzeby tej gry, stąd przy okazji nieco wyższe wymagania na moc obliczeniową. Jeśli masz problemy z wydajnością gry lub chcesz żeby działała jak najwydajniej bez konieczności zmiany podzespołów - zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

1. Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje uruchomione w tle podczas rozgrywki

Wszystkie aplikacje i programy zajmują dostępną pamięć RAM, jak i część mocy obliczeniowej procesora, czy przepustowość dysku (np. podczas pobierania plików z internetu, czy skanowaniu dysku przez programy optymalizujące komputer).

Warto więc podczas gry w LEGO Star Wars: The Force Awakens wyłączyć wszystkie działające w tle aplikacje, których nie będziemy używać - a więc przeglądarki internetowe, komunikatory, odtwarzacze multimedialne, czy klienty platform do gier ( Origin Uplay Steam ).

Traveller's Tales Games

2. Poszperaj w menu ustawień LEGO Star Wars: The Force Awakens

Rzeczy, które warto wyłączyć, bądź zmniejszyć na słabszych konfiguracjach graficznych , a które nie wpływają zbytnio na jakość renderowanego obrazu to: wygładzanie krawędzi, jakość cieni, jakość oświetlenia. Ewentualnie jeśli nasza karta graficzna nie radzi sobie z renderowaniem obrazu możemy spróbować zmniejszyć rozdzielczość gry np. o jeden stopień w dół (np. z 1920x1080 na 1600x900), niż domyślna rozdzielczość monitora - może to przynieść drobne rozmycie ekranu, ale być może uzyskamy dzięki temu oczekiwaną wydajność.

Traveller's Tales Games

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne

Każdy z producentów kart graficznych wypuszcza co jakiś okres nową, ulepszoną wersję sterowników graficznych dla swoich kart. Nowe wersje zwykle zawierają poprawki, ulepszenia i usprawnianie mające na celu optymalizacje pracy konkretnych kart graficznych, a także zwiększenie kompatybilności danych kart z nowo wypuszczoną grą. Nie inaczej jest w przypadku gry LEGO: Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Mocy, więc by cieszyć się jak najlepszą wydajnością gry warto pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki graficzne.

Najnowsze wersje sterowników graficznych są dostępne do pobrania: - tutaj dla kart graficznych NVIDIA GeForce - tutaj dla kart graficznych AMD (ATI) Radeon

Traveller's Tales Games

4. Spróbuj ponownie zainstalować grę

Być może jeśli żaden z powyższych punktów nie odniósł pozytywnego skutku, to być może próba ponownej instalacji gry przyniesie rozwiązanie (np. bibliotek DirectX ). Gra mogła nie zostać poprawnie zainstalowana, bądź nie pobrała się do końca, co powoduje problemy z wydajnością i tworzenie błędów.

Czasem również próba ponownej instalacji systemu może przynieść oczekiwany poziom wydajności. Systemy z rodziny Windows mają w zwyczaju dosyć poważnie "zapychać" się wraz z czasem, dlatego często to rozwiązanie może pomóc w zwiększeniu wydajności - nie tylko w grach, ale i przy codziennej pracy.

Traveller's Tales Games

Co nieco na temat konfiguracji sprzętowej dla Overwatcha

Warto sprawdzić, czy nasza konfiguracja sprzętowa spełnia  minimalne wymagania sprzętowe dla gry LEGO Star Wars: The Force Awakens zanim skończy się nasza cierpliwość i wyrzucimy monitor przez okno. Prawdopodobnie gra powinna również działać na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Więcej o: