Zgrywanie dźwięku z zewnętrznego źródła

Jeśli chcesz zarejestrować w komputerze dźwięk z mikrofonu lub zewnętrznego odtwarzacza, musisz skorzystać z odpowiedniego oprogramowania. Część oprogramowania do nagrywania dźwięku jest już w Windows, a to czego brakuje, można pobrać bezpłatnie z Internetu.

Pierwszy krok to sprawdzenie ustawień Windows. Jeśli słyszysz dźwięk podczas normalnej pracy oznacza to, że masz poprawnie podłączoną kartę dźwiękową i głośniki. Teraz wejdź w ustawienia głośności, klikając dwukrotnie ikonę głośnika obok zegara na pasku na dole ekranu.

Jeśli ikona ta nie wyświetla Ci się, przejdź do Start/Panel sterowania/Dźwięki i urządzenia audio . W zakładce Głośność zaznacz umieść ikonę głośności na pasku zadań i potwierdź. Od tego momentu ikona głośnika pojawi się przy zegarze.

Po kliknięciu tej ikony otworzy się panel regulacji odtwarzania/nagrywania. Klikając Opcje/Właściwości możesz wybrać właściwy widok. Sprawdź czy wejście liniowe (wspomniane line-in ) nie jest wyciszone. Jeśli jest, sygnał dźwiękowy nie dotrze do komputera. Jeśli używasz wejścia mikrofonu, przesuń suwak w górę.