Poznaj smartwatcha, który jest twoim osobistym asystentem. Pomoże w codziennych czynnościach i zadba o twoje zdrowie

Nowoczesny zegarek nie musi być tylko czasomierzem. Pomoże w codziennych obowiązkach, zadba o zdrowie i przypomni o treningu. Do tego może być zamknięty w klasycznej, ponadczasowej kopercie, którą z powodzeniem dopasujemy do garnituru. Poznajcie Huawei Watch GT 2 Pro.

Pierwszy w historii przenośny zegarek skonstruowany został przez niemieckiego ślusarza Petera Henleina w 1505 roku. Wówczas było to niewielkie, mało praktyczne (przynajmniej z dzisiejszej perspektywy) pudełeczko z zamkniętym wewnątrz mechanizmem sprężynowym, tarczą i wskazówkami.

Przez te ponad 500 lat zegarki przeszły szalenie długą drogę, jednak najciekawsze zmiany w świecie zegarków rozpoczęły się dopiero przed kilkoma laty. Dziś nowoczesne zegarki naręczne potrafią znacznie więcej niż czasomierze sprzed 10 czy 15 lat i mogą pomóc nam w codziennym funkcjonowaniu. Nie bez powodu nazywamy je smartwatchami.

Nowoczesny zegarek naszpikowany elektroniką

Obecnie nowoczesny zegarek może być inteligentny i wszechstronny, tak że pomaga swojemu właścicielowi w codziennych sytuacjach, wytrzymuje długi czas z dala od ładowarki. Do tego jest dobrze wykonany i elegancki i sprawdza się w każdej sytuacji. Urządzeniem, które świetnie łączy te założenia jest Huawei Watch GT 2 Pro, czyli najnowszy smartwatch w portfolio producenta.

Watch GT 2 Pro został wyposażony w okrągły ekran o średnicy 1,39 cala. To (oczywiście dotykowy) panel AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 pix, który zapewnia dobrej jakości, szczegółowy obraz. Na pokładzie znalazł się dedykowany zegarkom Huawei procesor Kirin A1, a także 4 GB pamięci na dane, GPS oraz cały zestaw czujników i modułów, które przydają się w codziennej pracy.

Troszczy się o twoje zdrowie

Cyferki odłóżmy jednak na bok. To, co jest główną siłą Watcha GT 2 Pro to jego możliwości. Nowego smartwatcha od Huawei możemy potraktować jako swojego personalnego asystenta i trenera w jednym.

Jego zadanie zaczyna się jeszcze, gdy właściciel śpi. Watch GT 2 Pro przez całą noc wykonuje precyzyjne pomiary snu użytkownika opierając się o dane m.in. z akcelerometru oraz pulsometru. W efekcie po przebudzeniu możemy dokładnie przeanalizować jakość swojego snu. Na wykresie zobaczymy m.in. czas zaśnięcia i pobudki, podział snu na fazy (sen głęboki, płytki, przebudzenie, faza REM), a także dokładne wskazówki ułatwiające poprawę jakości snu. W końcu solidny odpoczynek powinien zapewnić energię na cały dzień.

Gdy staniemy już na nogi, Watch GT 2 Pro nie może pozwolić sobie nawet na moment przerwy. Zegarek nie tylko precyzyjnie liczy kroki zrobione przez użytkownika w ciągu całego dnia, ale również stale monitoruje jego aktywność.

W każdej chwili na jego tarczy możemy podejrzeć ilość wykonanych kroków, przebyty dystans w kilometrach, pokonane przewyższenie w metrach, spalone kilokalorie, a także czas aktywności oraz sesje krótkich treningów, które pomagają utrzymać formę w ciągu dnia.

Zegarek może też stale monitorować tętno użytkownika (częstotliwość pomiarów można dostosować w ustawieniach). Informacje o pulsie prezentowane są potem wykresach na tarczy zegarka. Korzystając m.in. z danych o tętnie, zegarek wykrywa i wylicza też poziom stresu. Jest również opcja pomiaru poziomu natlenienia krwi (SpO2).

HuaweiHuawei materiał promocyjny

Pomaga w codziennych czynnościach

Poza tą – nieco niewidoczną na co dzień – działalnością Watcha GT 2 Pro, zegarek pomaga nam w codziennych zajęciach. Stale jest sparowany z telefonem (poprzez moduł Bluetooth), dzięki czemu wszystkie powiadomienia ze smartfona możemy odczytać z poziomu tarczy smartwatcha. Dzięki wibracjom oraz komunikatom dźwiękowym nie sposób też przegapić ważnych notyfikacji (z poziomu ustawień można oczywiście dostosować funkcję do własnych preferencji).

Huawei Watch GT 2 Pro może służyć też jako zestaw głośnomówiący do rozmów, który zawsze mamy przy sobie. Połączenia przychodzące (na telefon) można odebrać z poziomu zegarka, a dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, rozmowę przeprowadzić bez konieczności sięgania po telefon. Przydatne, gdy mamy zajęte ręce (np. za kierownicą). Z poziomu zegarka można również wykonać takie połączenie lub sprawdzić ich historię.

To wciąż nie koniec możliwości Watcha GT 2 Pro. Zegarem został przemyślany tak, aby pomagać nam na co dzień. Nic dziwnego, że z jego poziomu możemy m.in. sterować odtwarzaczem muzyki, wyzwolić migawkę aparatu w smartfonie, ustawić alarm albo przypomnienie lub odmierzyć czas za pomocą stopera i minutnika. W razie potrzeby Watch GT 2 Pro można nawet zamienić w… latarkę.

Zegarek pokazuje również dokładną prognozę pogody (wraz z informacjami takimi jak godzina wschodu i zachodu słońca czy aktualna faza Księżyca), a także wykorzystuje wbudowany barometr, aby wykrywać zmiany ciśnienia powietrza w czasie rzeczywistym. Gdy taką zauważy, powiadomi użytkownika o możliwej nagłej zmianie warunków pogodowych.

Nie tylko osobisty asystent, ale i trener personalny

Tu przechodzimy do funkcji, których w nowoczesnym zegarku nie może zabraknąć. Huawei Watch GT 2 Pro pozwala na korzystanie z ponad 100 rodzajów treningów sportowych. Aż 17 z nich to sporty profesjonalne, do których dostęp dostajemy z poziomu zegarka. Pozostałe 85 rodzajów treningów można zainstalować na urządzeniu korzystając z telefonu.

Watch GT 2 Pro pozwala na odbywanie kursów, podczas których zegarek wykonuje pomiary aktywności (np. przebieg trasy, prędkość, zmiany tętna, idp.) i dostarcza jednocześnie wskazówki ułatwiające poprawienie swoich osiągów. Wśród obsługiwanych dyscyplin sportowych znalazły się m.in. takie jak, bieganie, marsz, kolarstwo, pływanie, jazda na nartach, snowboard, golf, a także wiele innych. Każdy z łatwością znajdzie zatem swoją ulubioną dyscyplinę.

Zegarek, który sprawdzi się z każdej sytuacji

Czym byłby jednak nasz inteligentny asystent, gdybyśmy nie mogli polegać na nim zawsze i wszędzie. W przypadku Watcha GT 2 Pro Huawei zadbał o to, aby zegarek został wykonany z dużą starannością i z materiałów bardzo wysokiej jakości.

Koperta smartwatcha została stworzona z tytanu – niezwykle twardego i wytrzymałego metalu. Z kolei spód urządzenia wykonano z ceramiki, a ekran ze szkła szafirowego, które jest bardzo odporne na stłuczenia i zarysowania. Pasek – w zależności od odmiany Watcha GT 2 Pro – może być skórzany (wersja Classic) lub fluoroelastomerowy (wersja Sport), czyli stworzony z syntetycznego materiału, który jest trwały, a nie podrażnia skóry.

Całość sprawia wrażenie bardzo solidnego urządzenia, w którym zadbano o każdy szczegół. Huawei Watch GT 2 Pro jest jednak nie tylko odporny na czynniki zewnętrze, ale bardzo elegancki.  Dzięki wykorzystaniu materiałów premium, a także szeregowi sprytnych zabiegów udało się stworzyć inteligentny zegarek, który z powodzeniem założymy do sportowej odzieży na siłownię, ale i do garnituru na spotkanie z klientem.

Tarcza Watcha GT 2 Pro mocno nawiązuje do klasycznego czasomierza zakładanego na rękę, podobnie jak przyciski umieszczone po prawej strony koperty, który przypominają tradycyjne pokrętła. Dodatkowo w smartwatchu Huawei mamy dostęp do ponad 200 tarcz, które można zmieniać w razie potrzeby – inna sprawdzi się podczas uprawiania sportu, a inna w pracy czy na wakacjach. Dostęp do nich mamy zresztą z poziomu ekranu zegarka lub smartfona.

Huawei Watch GT 2 Pro został też wyposażony w funkcję Always on display. Oznacza to, że może pokazywać godzinę przez cały dzień (oczywiście w trybie oszczędnym, dzięki czemu zużywa minimalną ilość energii), co jeszcze bardziej przypomina klasyczny zegarek i pozwala na kontrolowanie czasu bez konieczności wybudzania urządzenia. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, można to zrobić na trzy sposoby - przez podniesienie ręki, wciśnięcie przycisku lub dwukrotne dotknięcie tarczy.

Huawei Watch GT 2 Pro ma także inną, charakterystyczną cechę, która wyróżnia go na tle konkurentów. Został wyposażony w pojemną baterię, która – zgodnie z deklaracjami producenta - pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia nawet do dwóch tygodni z dala od gniazdka. To wynik godny pozazdroszczenia w świecie inteligentnych zegarków, który umożliwia cieszenie się z możliwości, jakie zapewnia Watch GT 2 Pro bez ciągłego spoglądania na wskaźnik naładowania akumulatora. 

Dodatkowo Watch GT 2 Pro (jako pierwszy zegarek Huawei) obsługuje szybkie ładowanie indukcyjne. Oznacza to, że wystarczy położyć go na ładowarce dołączonej do zestawu lub pleckach dowolnego telefonu obsługującego bezprzewodowe ładowanie zwrotne, aby w ciągu kilkudziesięciu minut uzupełnił energię do pełna.

HuaweiHuawei materiał promocyjny

Huawei Watch GT 2 Pro - zegarek rodem z 2020 roku

Widać więc wyraźnie, że nowoczesny zegarek nie musi być tylko nudnym czasomierzem. Huawei Watch GT 2 Pro może być codziennym asystentem, który pomoże w domowych obowiązkach, szkole czy pracy. Dodatkowo zadba o nasze zdrowie przypominając o odpowiedniej dawce aktywności, a także spełni rolę cyfrowego trenera podczas uprawiania sportów.

Huawei Watch GT 2 Pro sprawdzi się też w każdej sytuacji, dzięki ponadczasowemu wyglądowi a także świetnej jakości wykonania z materiałów premium. Pomoże w tym zresztą rewelacyjna bateria, która umożliwia aktywne korzystanie przez długi czas bez konieczności sięgania po ładowarkę.

Więcej o: