Ile internetu ci potrzeba? Oglądanie telewizji, filmów i stały kontakt z rodziną to teraz żaden problem

Jaki internet wybrać, gdy domowników jest wielu, a każdy chce w pełni czerpać z możliwości, którą daje dostęp do szybkiej sieci? Jeden z największych polskich operatorów przygotował ofertę, która spełni oczekiwania wszystkich - tych, którzy z siecią łączą się sporadycznie i nałogowych oglądaczy filmów, seriali i telewizji. Wszystko dzięki wyjątkowo dużej prędkości internetu stacjonarnego, która poradzi sobie z konferencjami wideo na żywo i to z wielu komputerów jednocześnie.

Według analiz Centrum Badania Opinii Społecznej coraz więcej Polaków korzysta z internetu. Z najnowszego raportu, opublikowanego w lipcu, wynika, że w sieci jest już 73 proc. obywateli kraju. Wzrost względem poprzedniego roku jest wyraźny, bo wynosi 5 proc. Znaczenie ma tu pewnie pandemia, która sprawiła, że doceniliśmy możliwość kontaktu z bliskimi i korzystania z rozrywki w domowym zaciszu.

Zdecydowana większość użytkowników - 97 proc. - chce mieć swobodę korzystania z sieci - łączy się z internetem z różnych urządzeń - na smartfonach, tabletach, laptopach.

Coraz więcej Kowalskich w sieci

Osoby, które zastanawiają się nad ofertą internetu, często nie mogą zdecydować się na konkretny pakiet. Trudno to bowiem oszacować - jedni bowiem filmy i seriale oglądają w sieci sporadycznie, inni nałogowo, jedni chcą ciągłego kontaktu z rodziną, inni w sieci oglądają już wszystko, łącznie z telewizją.

Rozwiązaniem tego typu dylematów może być internet stacjonarny Play, w którym limitu pobierania danych nie ma. Jest to szczególnie istotne, gdy z sieci chce korzystać kilka osób. Usługa, którą zapewnia fioletowy operator, nie ogranicza prędkości internetu, bez względu na to ile danych pobierzemy. 

Firma na specjalnej stronie "Oswój internet stacjonarny z Play" rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczącej podłączenia do sieci. Stworzenie kompleksowego poradnika ma sens, bo aż 34  Polaków deklaruje, że oferty dostawców internetu są skomplikowane i trudno ocenić, która jest lepsza. Do poradnika warto zajrzeć, bo w kompleksowy i przystępny sposób pozwala zapoznać się z wiedzą pomocną przy korzystaniu z sieci. Ułatwi to decyzję dotyczącą tego jaki pakiet internetu wybrać, jak działają urządzenia oferowane przez Play, jak można maksymalnie wykorzystać internet do codziennych celów. 

Sam wybierz wariant. Ile internetu potrzebujesz?

Równie ważnym aspektem internetu jest jego prędkość. Dostawcy określają swoją ofertę dwoma ważnymi parametrami - prędkością pobierania i wysyłania danych. Dla użytkownika najistotniejszy jest ten pierwszy, określa bowiem jak szybko dany pakiet informacji, zostanie przesłany na urządzenie. Prędkość wysyłania ma znaczenie gdy np. dodajemy załączniki do wiadomości e-mail, łączymy się za pośrednictwem komunikatora, prowadzimy rozmowę wideo.

Użytkownik, który planuje zakup internetu, powinien wziąć też pod uwagę jeszcze jedno: liczbę urządzeń i osób, które z sieci korzystają jednocześnie. Inne potrzeby będzie miało gospodarstwo domowe, w którym nie ma dzieci, a łączność z siecią wykorzystywana jest głównie do utrzymania kontaktu i przeglądania wiadomości. Jeśli z sieci intensywnie korzystać ma kilka osób jednocześnie, trzeba wybrać wariant z szybszym przesyłem danych.

Co można w internecie? Nie tylko przeglądać pocztę

Zanim wybierzemy pakiet internetu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego internet służy. Warto przy tym pamiętać, że jest to narzędzie o wiele potężniejsze niż kilka lat temu, pozwala na znacznie więcej niż przeglądanie wiadomości.

To zasługa licznych serwisów internetowych. Przez internet możemy dziś oglądać filmy i seriale - serwisy streamingowe w polskojęzycznej wersji biją się o nasz rynek. To samo dotyczy muzyki - dostęp do milionów utworów i setek autorów jest dzisiaj banalnie prosty.

Internet może też służyć do oglądania tradycyjnej telewizji. Operatorzy przenieśli się bowiem do sieci i pozwalają oglądać tradycyjne programy na kilka sposobów - za pośrednictwem komputera czy telewizora. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet czy niewielkie urządzenie.  Usług, do których internet zapewnia szybki dostęp jest więcej - za niewielką abonamentową opłatą możemy dziś nawet czytać książki.

Sieć świetnie sprawdzi się też do rozmów telefonicznych również tych tradycyjnych, wideokonferencji, utrzymywania kontaktu z rodziną - za pośrednictwem licznych komunikatorów. Do internetu można dziś wygodnie podłączyć nawet "stacjonarny" numer telefoniczny i tradycyjny aparat telefoniczny.  

Różne pakiety na różne potrzeby

Play wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, bo do wyboru mamy kilka elastycznych pakietów.

Pierwszy z nich zapewnia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s. To wariant optymalny dla tych, którzy chcą używać internetu głównie do utrzymania kontaktów z przyjaciółmi i bliskimi, korzystać z mediów społecznościowych, przeglądania poczty, pobierania plików. Zapewni połączenie wszystkich domowników z siecią na zadawalającym poziomie, o ile nie jest ich zbyt wielu.

Ci, którzy za pośrednictwem internetu chcą zarówno bawić się, jak i uczyć i pracować docenią parametry kolejnego pakietu. Do 300 Mb/s. To wystarczy, by bez problemu nie tylko przeglądać internet,  korzystać z mediów społecznościowych, ale i "na żywo" łączyć się z przełożonymi czy nauczycielami. Prędkość do 40Mb/s wysyłania powinno udźwignąć jednoczesną transmisję z kilku komputerów.

Play ma ofertę nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Tych, którzy chcą jednocześnie uczyć się, bawić, pracować, oglądać seriale, telewizję i to na kilku komputerach. Internet stacjonarny Play umożliwia bowiem pobieranie danych z prędkością wynoszącą nawet do 600 Mb/s. Nie musimy się obawiać, że np. telewizja oglądana "na żywo" przez internet zablokuje innemu domownikowi możliwość konferencji wideo również "na żywo".

Elastyczność umowy, darmowy router i błyskawiczna instalacja

Oferta Play jest warta uwagi nie tylko przez możliwość wyboru pakietu. Wybrać można też czas trwania umowy. Kontrakt na czas nieokreślony gwarantuje możliwość łatwej rezygnacji - kiedy np. zdecydujemy się na zmianę adresu. Bez żadnych dodatkowych opłat.

Zamawiając internet Play, nie trzeba też martwić się o montaż. W wybranym terminie odwiedzi nas specjalista, który podłączy urządzenie do sieci i wszystko skonfiguruje. Routera nie musimy zakupić na własną rękę. Z urządzenie rozsiewające sieć po naszym domu będziemy bowiem mogli korzystać za 0 zł . Jednym z urządzeń, które oferuje Play, jest Alcatel. Urządzenie zapewnia szybki dostęp do internetu zarówno "po kablu", jak i za pośrednictwem Wi-Fi. Cała konfiguracja odbywa się automatycznie i użytkownik musi jedynie podać hasło przypisane do urządzenia. Daje ono jednak duże możliwości konfiguracji - można kontrolować dostęp do sieci, ograniczać go dla niektórych urządzeń (na przykład dzieci), sprawdzać jakość połączenia.

Alcatel jest urządzeniem, które zapewni też wysoki poziom bezpieczeństwa - dostęp do naszych komputerów, tabletów, telewizorów będzie więc zabezpieczony.

Intrernet zapewnia nam coraz więcej rodzajów rozrywki, dlatego warto wybrać pakiet, który spełni nie tylko obecne, ale i przyszłe oczekiwania. Dzięki szybkiemu internetowi z pewnością możemy bardziej korzystać z życia, cieszyć się wieloma usługami i mieć kontakt z bliskimi.

Play przygotował ofertę dostosowana do różnych potrzeb - więcej o możliwościach internetu stacjonarnego dowiedzieć można się na specjalnej stronie. Warto przekonać się, jakie to proste. 

Więcej o: