Znajdź fachowca, ustal stawkę i zapłać za usługę w aplikacji. Jak to działa?

Za usługi fachowców, którzy naprawią cieknący zlew, podłączą pralkę czy złożą meble można już płacić mobilnie. Jedna z najbardziej przełomowych platform, która umożliwia znalezienie fachowców - Fixly - wprowadziła usługę, dzięki której zlecanie usług jeszcze szybsze i wygodniejsze. I to zarówno dla zlecających, jak i wykonawców. Wszystko odbywa się w aplikacji.

Kupowanie produktów w Internecie stało się standardowym rozwiązaniem, które pozwala konsumentowi dostać to, czego potrzebuje, w dowolnym momencie i w atrakcyjnej cenie. Przez sieć zamawiać można nie tylko towary, ale i usługi, czego przykładem jest jeden z najbardziej przełomowych serwisów dostępnych w Polsce. 

Płać za usługi mobilnie. Nie martw się gotówką

Fixly, bo o nim mowa, idzie jednak krok dalej. Teraz pozwala nie tylko wezwać fachowca, który naprawi lub wyremontuje to, co trzeba. W części kategorii jest teraz dostępna rewolucyjna usługa płatności za pośrednictwem aplikacji. Działa równie prosto, jak płacenie za kawę czy bilet. 

Wprowadzenie płatności na Fixly to ważny krok w kierunku rozwiązania głównych problemów osób zlecających usługi, takich jak zaufanie co do jakości czy terminowości realizacji prac. Jesteśmy pierwszym na polskim rynku tego typu serwisem, który proponuje swoim użytkownikom bezpieczne płatności za wykonaną usługę. Naszym celem jest zrewolucjonizowanie rynku i wprowadzenie nowych standardów w zakresie zamawiania usług. Chcemy, nie tylko ułatwiać nawiązywanie relacji klient-wykonawca, ale aktywnie moderować przebieg i jakość tej relacji - mówi Marina Mielczarek, Senior Product Manager Fixly. 

Skorzystanie z nowej usługi niczego nie zmienia na etapie wyszukiwania fachowca. W aplikacji, którą pobieramy na smartfona, określamy jaką usługę chcemy wykonać, w jakim czasie i zakresie. By skorzystać z płatności Fixly wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu. 

Po ustaleniu odpowiedniej stawki dokonujemy płatności. Pieniądze nie trafiają jednak do fachowca, a na bezpieczne konto przejściowe. Wykonawca otrzyma transfer dopiero po wykonaniu umówionej pracy. Wśród usług, które obejmuje nowy system płatności znalazły się biały montaż (dotyczy np. umywalek, wanien, sedesów), montaż mebli, naprawa sprzętu AGD – np. pralki czy lodówki, podłączanie sprzętu AGD, pogotowie hydrauliczne, przeprowadzki a także sprzątanie mieszkań i domów. Serwis już dziś zapowiada, że listę kategorii objętych usługą będzie sukcesywnie powiększać. 

Bezpieczne i wygodne płatności Fixly. Sprawdź, co zyskujesz

Płatność za pośrednictwem aplikacji Fixly jest dla użytkownika dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze mamy pewność, że nasze pieniądze trafią do fachowca dopiero po wykonanej pracy. Płatność za pośrednictwem aplikacji Fixly ma te same zalety, co każda płatność mobilna – jest wygodna, szybka, nie wymaga wizyty w banku lub bankomacie. System honoruje płatności kartą płatniczą, systemem BLIK, czy e-przelewem. Nowa usługa oszczędza też nasz czas. Ma to szczególne znaczenie, gdy z usług chcemy skorzystać szybko, jak np. w przypadku awarii hydraulicznej. 

Istotnym aspektem usługi jest możliwość zmiany ceny. Dopóki środki nie trafią do wykonawcy usługi – a to stanie się wyłącznie wtedy, jeśli potwierdzimy to w aplikacji – kwotę transferu można zmienić. To istotne, bo przecież nie wszystkie okoliczności wykonania zlecenia da się przewidzieć z góry. Czasami, już po przybyciu fachowca na miejsce, okazuje się, że zakres prac będzie musiał ulec zwiększeniu. Skorzystanie z płatności Fixly wciąż będzie możliwe. 

Bezpieczeństwo dla zlecającego i wykonawcy

Nowa usługa Fixly zabezpiecza obie strony umowy. Z jednej strony środki za wykonane zlecenie trafią do wykonawcy dopiero po potwierdzeniu. Z drugiej może się jednak zdarzyć, że zlecający z jakichś względów wykonania usługi nie potwierdzi. Jeśli użytkownik nie będzie zgłaszał żadnych problemów z usługą, po ośmiu dniach zostaje uznana za zrealizowaną, a pieniądze trafiają do wykonawcy. 

Warto w tym momencie podkreślić, by jak najwięcej warunków zlecenia ustalać za pośrednictwem czatu wbudowanego w aplikację. Pozwoli to stronom umowy mieć dokładną wiedzę na temat tego, jaki zakres prac obejmuje umowa, jaka jest cena, jaki jest termin i inne warunki. Opcja Płatności Fixly nie zamyka też drogi do zwracania należności za wykonaną usługę – np. w ramach reklamacji. Możliwe jest też zrezygnowanie ze zlecenia, nawet po jego opłaceniu - a jeszcze przed wykonaniem. I w tym momencie środki zostaną rozliczone zgodnie ze stanem faktycznym. 

Akceptuj Płatności Fixly i zyskuj nowych klientów

Dlaczego wykonawcy w branży usług powinni zainteresować się nową usługą Fixly? Jest świetnym sposobem na zwiększenie grona klientów. Płatności mobilne cieszą się w Polsce wyjątkową popularnością. Płatności Fixly to świetny sposób, by dokładnie wiedzieć, na jaką kwotę umówiliśmy się z danym klientem. Jednocześnie jest to świetne narzędzie, które pozwala na wyjątkową elastyczność. Wykonawcy akceptujący płatności Fixly są też wyróżnieni w serwisie specjalną odznaką. Kolejna zaleta to pewność zapłaty – pieniądze czekają tylko na potwierdzenie wykonania zadania.