Pierz, susz, noś dłużej. To coś więcej niż hasło. To idea, która zmieni świat

Najbardziej ekologiczne ubranie? Otwórz szafę, spójrz na półkę - właśnie tam je zobaczysz. By koszula, sweter, płaszcz mogły nam długo służyć, by wyglądały na nowe, zachowywały kształt, miały mniej zagnieceń, potrzeba jednak wizji. W życie wprowadza ją szwedzka marka, która ekologię ma wpisaną i w swoje DNA, i w strategię. Do idei cyrkularności warto się przekonać. Wielu filmowców, twórców i artystów już to zrobiło.

Ekologia ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Chcą żyć w sposób, który jest bardziej odpowiedzialny. To troska o środowisko skłania nas do segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii. Okazuje się, że oszczędne - to zarówno dla naszej kieszeni oraz Planety - może być również pranie i suszenie ubrań. I to na kilka różnych sposobów.

Wszystko dzięki innowacjyjnym pralkom i suszarkom do ubrań, które wprowadza na rynek Electrolux. Marka wywodzi się ze Szwecji, gdzie dbałość o przyrodę może być wzorem dla reszty świata. Dlatego też troska o Ziemię i zrównoważony rozwój są wpisane w strategię marki. Z tych samych powodów działa ona aktywnie na wielu różnych obszarach, które łączy jeden cel: bycie bardziej eko.

Zahamowanie nadmiernej konsumpcji i mody fast fashion!

Najbardziej ekologiczne ubrania to te, które już mamy w szafach. W promocję tej wielkiej idei angażują się zarówno znane osobistości, jak i projektanci mody, twórcy internetowi, przedstawiciele branży firmowej. Swoimi inicjatywami i działaniami Electrolux udowadnia, że cyrkularny rynek jest możliwy. Ubrania można nie tylko kupować i sprzedawać, ale i przerabiać, odświeżać, oddawać, przyjmować, sprawiając, że zyskają dłuższe albo wręcz drugie życie. Ważne, żeby tkaniny, z których są wykonane, wyglądały i zachowywały dłużej swoją jakość.

Jakie produkty pozwolą nam osiągnąć ten cel, na co dzień? Świetny przykład to pralki do prania Perfect Care. Zaprojektowane tak, żeby ekologiczne wartości były funkcjami dostępnymi dla wszystkich, np. model UnivesalDose wyposażony jest w wiele innowacyjnych rozwiązań: unikalną na rynku szufladę do dozowania detergentów. Teraz wystarczy wrzucić do niej kapsułkę do prania, a nie do bębna - silne strumienie wody rozpuszczą i aktywują środki piorące.  Aktywacja w tym przypadku przebiega o nawet 60% szybciej w porównaniu z kapsułkami umieszczonymi w bębnie. Rozwiązanie to zwiększa też moc usuwania plam w zimnej wodzie, dlatego możemy zmniejszyć temperaturę naszego prania. Kolejna ważna dla ochrony ubrań (i środowiska) technologia to program UltraWash. Pozwala ona osiągnąć wysoką efektywność prania już przy 30 stopniach Celsjusza. Daje to wymierną oszczędność energii, sięgającą nawet 30%. A to skutkuje mniejszymi rachunkami za prąd, jak i niższym zużyciem surowców energetycznych.

Electrolux, materiał promocyjny

Pralka, która zadba o twoje ubrania, rachunki i Planetę

Na uwagę zasługują również modele z szufladą AutoDose. W tym rozwiązaniu pralka sama dobiera środek piorący do ilości prania, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić ilość zużywanego detergentu. Są one wyposażone również w innowacyjne funkcje parowe SteamCare. Jest to specjalny system, który w końcowej fazie prania kieruje do bębna parę. A to pozwala zmniejszyć ilość zagnieceń o jedną trzecią. Dzięki temu ubrania wolniej się zużywają i możemy znacząco ograniczyć prasowanie. To nie tylko oszczędność czasu i energii, ale i pieniędzy.

Electrolux, materiał promocyjny

Suszarki pełne innowacji. By ubrania służyły ci dłużej

Najnowsze suszarki do ubrań Electrolux suszą jeszcze delikatniej. Suszarka z pompą ciepła CycloneCare 3D Sense to gwarancja skutecznego i najdelikatniejszego suszenia, bez możliwości przegrzewania ubrań. Specjalnie zaprojektowany czujnik 3D analizuje poziom wilgoci w ubraniach, nawet tych najgrubszych jak kurtki puchowe czy kołdry i kończy precyzyjnie proces suszenia bez przegrzewania rzeczy. Wpływa to na wygląd poddanych suszeniu tkanin, pozwala również wzmocnić izolację termiczną nawet o 30% w porównaniu do odzieży puchowej suszonej na wolnym powietrzu.

GentleCare to innowacja, która zadba o odzież wymagającą większej dozy delikatności. Efektywne rozwiązanie sprawi, że ubrania będą idealnie suche nawet przy zastosowaniu temperatury niższej o połowę niż w konwencjonalnych suszarkach. Zbyt wysoka temperatura mogłaby odzież uszkodzić albo skrócić jej trwałość. Najnowsze suszarki nie tylko suszą odzież, ale też dbają o nią, by służyła nam dłużej.

Electrolux, materiał promocyjny

Electrolux inspiruje do małych zmian

Electrolux chce, by zielona rewolucja opanowała nie tylko nasze szafy, ale i świat filmu. To, dlatego po raz trzeci została głównym partnerem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmowcy mają szansę zyskać świadomość, że skoro da się realnie wprowadzić w życie ideę cyrkularności w realnym świecie, to tym bardziej da się ją wprowadzić w życie na planie filmowym.

Twórców, którzy są zapaleni do idei green filmingu nie brakuje. Kostiumy, materiały scenograficzne i wiele innych materiałów wykorzystywanych na planach są tworzone w myśl idei obiegu zamkniętego.

Electrolux postanowił powołać i ufundować nagrodę "Klimatyczny Film", która ma zwrócić uwagę na kwestię środowiska. Na laur, także finansowy, mogą liczyć filmy, które popierają ideę wdrażania i promowania zielonych praktyk na planie filmowym, na każdym etapie produkcji: od scenariusza, przez przygotowania, plan, zdjęcia, aż po postprodukcję. W tegorocznej edycji o nagrodę mogą ubiegać się wszystkie filmy zgłoszone do Konkursu Głównego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Konkursu Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Zwycięzcy otrzymają statuetki oraz nagrody finansowe w wysokości 15 000 zł każda.

Natalia Kostera i Monika Głowacka, laureaci nagrody Klimatyczny Film kat. film pełnometrażowyNatalia Kostera i Monika Głowacka, laureaci nagrody Klimatyczny Film kat. film pełnometrażowy Akpa, materiał promocyjny

W piątek 22 września br. podczas Młodej Gali 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni poznaliśmy laureatów nagrody "Klimatyczny Film". Werdyktem jury nagroda trafiła do twórców filmu "W nich cała nadzieja" w reż. Piotra Biedronia w kategorii filmów pełnometrażowych i "Wspaniałe kilka minut" w reż. Huberta Patynowskiego w kategorii filmów krótkometrażowych.

Natalia Kostera, Monika Głowacka, laureatki nagrody Klimatyczny Film kat. film krótkometrażowyNatalia Kostera, Monika Głowacka, laureatki nagrody Klimatyczny Film kat. film krótkometrażowy Akpa, materiał promocyjny

Przy ocenie filmu "W nich cała nadzieja", który opowiada o katastrofie klimatycznej w wyniku globalnego ocieplenia, Komisja Konkursowa wzięła pod uwagę całościowe podejście twórców do zagadnienia zielonej produkcji filmowej – od tematyki filmu, po sposób realizacji i kompleksowość zielonych rozwiązań w produkcji utworu, skupienie się na różnych aspektach greenfilmingowych.

W przypadku filmu "Wspaniałe kilka minut" jury chwaliło świadomość twórców i członków pionu produkcyjnego dotyczącą możliwości wdrożenia zrównoważonych rozwiązań oraz dostosowanie ich do złożoności projektu.

Natalia Kostera, Monika Głowacka, laureatki nagrody Klimatyczny Film kat. film krótkometrażowyElectrolux, materiał promocyjny

Wizja, którą wdraża Electrolux na tak wielu płaszczyznach i dzięki tak wielu produktom, opłaca się wszystkim. Wystarczy zrozumieć, że najbardziej ekologiczna jest właśnie gospodarka cyrkularna, a ubrania te, które mamy w szafie Electrolux pomoże nam, by długo pozostawały jak nowe - dzięki oszczędnym i innowacyjnym pralkom i suszarkom.

Materiał promocyjny marki Electrolux.