Niezawodność, która odmieni twój dzień. Ten model odkrywa nowe horyzonty picia kawy

Domowe AGD ma za zadanie przede wszystkim usprawnić nam codzienne funkcjonowanie. Mimo to, są urządzenia które niemal rewolucjonizują i przeorganizowują dzień. Zmywarki myją za nas stosy naczyń, które normalnie zalegałyby w zlewach, odkurzacze samodzielnie sprzątają domy podczas naszej nieobecności. Równie przełomowym zakupem może być kupno ekspresu do kawy, w końcu to urządzenie codziennego użytku.

Według badań przeprowadzonych przez Biostat Polacy to prawdziwi kawosze. Ponad 60% z nas wypija codziennie przynajmniej jedną filiżankę kawy, wybierając przy tym najczęściej kawy mleczne. Sposobów na zaparzenie ulubionej filiżanki jest wiele. Od zalewania zmielonych ziaren gorącą wodą, czyli słynną kawę po turecku, po filtrowaną kawę przelewową np. drip. Coraz częściej Polacy wybierają jednak wygodne i sprawdzone rozwiązania, jakimi są automatyczne ekspresy do kawy. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest oczywiście wygoda. Proces przygotowania kawy ze strony użytkownika jest minimalny i sprowadza się w zasadzie do wyboru ulubionego specjału.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu?

Jednym z najważniejszych aspektów jest bogate menu kawowe odpowiadające gustom smakowym wszystkich domowników. Nowoczesne urządzenia posiadają rozbudowane menu, które nie odbiega od propozycji najlepszych kawiarni. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się model J8 od szwajcarskiej marki JURA. Ekspres oferuje 31 specjałów, w tym wyjątkową selekcję kaw mlecznych.

Warto zwrócić uwagę, że specjały mleczne w ekspresie J8 można bardzo bogato personalizować. Od wyboru ilości i mocy kawy, aż po wybór ilości mleka. Do tego każdą kawę typu latte macchiato, flat white czy cappuccino, można wzmocnić dodatkową porcją kawy dzięki opcji Extra Shot. Dzięki temu kawy mleczne zyskują intensywny aromat.

Biostat podaje, że 25% Polaków wybiera kawy z dodatkiem cukru lub syropu. To właśnie Ci smakosze powinni zwrócić uwagę na wyjątkową funkcję modelu J8 - Sweet Foam. To specjalna nakładka, do której można wlać ulubiony syrop, a ekspres podczas spieniania mleka aromatyzuje piankę wybranym syropem. Funkcja ta zapobiega gromadzeniu się syropu na dnie filiżanki, równomiernie rozprowadzając smak w całej kawie.

Zaawansowane technologie to wyróżnik szwajcarskiej marki JURA. Posiada ona szereg opatentowanych rozwiązań jak choćby P.E.P©. To Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej dedykowany kawie espresso. Po zmieleniu ziaren przez młynek trafiają one do jednostki zaparzającej. Tam woda wtłaczana jest przez kawę pod wysokim ciśnieniem, pulsacyjnie i z krótkimi przerwami. Ten proces wydobywa maksimum smaku i aromatu do każdej filiżanki espresso. A to wszystko za pomocą jednego przycisku na wyświetlaczu ekspresu.

W prostocie siła

Wybierając ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę na jego obsługę. Powinna być prosta i intuicyjna, a samo urządzenie zaprojektowane w taki sposób, aby usprawnić każdy proces. Niezwykle ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniej higieny urządzenia. Warto sprawdzić, jakie rozwiązania w tym temacie proponują producenci i na ile angażujące dla użytkownika jest codzienne dbanie o ekspres.

Model J8 posiada automatyczne programy czyszczące. Na przykład, aby umyć system mleczny, wystarczy podpiąć pojemnik wypełniony środkiem czyszczącym i włączyć program. Zaangażowanie użytkownika jest więc minimalne, ekspres czyści się praktycznie samodzielnie w bardzo wysokiej temperaturze ok. 80°, co daje lepszy efekt, niż mycie ręczne. To proste rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Duży kolorowy wyświetlacz J8 nawiguje po wszystkich funkcjonalnościach ekspresu za pomocą przycisków i czytelnych ikon. Dzięki temu użytkowanie od pierwszego włączenia jest intuicyjne.

Szwajcarska marka JURA od ponad 90 lat rozwijania zaawansowane technologie dbając o każdą kroplę kawy przygotowywaną przez ekspresy. Każde urządzenie marki jest niezwykle proste w użytkowaniu. Ekspres to urządzenie, które używane jest codziennie przez wiele lat, a model J8 odkrywa przed użytkownikiem zupełnie nowe horyzonty picia kawy, pozwalając na pełną personalizację ulubionej kawy.

 Materiał promocyjny marki JURA.