Rusza "Świąteczny Stół Pajacyka". 10 proc. dziennego obrotu na rzecz dzieci

W piątek 9 grudnia odbędzie się "Świąteczny Stół Pajacyka"! Każdy z nas może pomóc, przychodząc lub zamawiając posiłek w tym dniu z lokali gastronomicznych biorących udział w akcji. Właściciele restauracji, barów i kawiarni przekażą 10 proc. dziennego obrotu na rzecz pomocy psychologicznej oraz dożywiania dla polskich i ukraińskich dzieci.

W tym roku Świąteczny Stół Pajacyka wystartuje 9 grudnia. To wyjątkowa okazja, by wesprzeć ważny cel – tu każdy zakupiony posiłek przekłada się na realną pomoc. W zeszłym roku udział w akcji wzięło prawie pół tysiąca lokali z Polski i zagranicy, dzięki czemu udało się zgromadzić ponad 136 tysięcy zł.

Pomimo ciągle niekorzystnego czasu dla gastronomii oraz panującej inflacji, wciąż możemy liczyć na naszych przyjaciół prowadzących lokale gastronomiczne

- mówi koordynator akcji w PAH, Tadeusz Szczepaniak.

Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć akcję, może udać się 9 grudnia do lokali oznaczonych charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka.

Do tegorocznej odsłony akcji dołączyło aż 610 lokali gastronomicznych z całej Polski i jeden lokal z Luksemburga. Wśród nich są kawiarnie, bary, piekarnie, rodzinne restauracje, jak i duże sieci gastronomiczne. Udział biorą też, jak co roku, punkty Wild Bean Cafe przy stacjach bp, jak i lodziarnie Grycan czy sieć Piekarnio-Cukierni Natura.

Zebrane środki sfinansują wsparcie psychologiczne oraz dożywianie dla dzieci i młodzieży. W tym roku cel jest szczególny – w związku z wojną w Ukrainie wzrosły potrzeby w polskich szkołach i świetlicach, do których od 24 lutego br. uczęszczają także dzieci uciekające przed konfliktem zbrojnym. Dlatego pomoc w ramach programu „Pajacyk" obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa.

Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na mapie Świątecznego Stołu Pajacyka: https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/

Wydarzenie objęła patronatem medialnym Gazeta.pl.

Akcja 'Świąteczny Stół Pajacyka' odbędzie się 9 grudnia 2022Akcja 'Świąteczny Stół Pajacyka' odbędzie się 9 grudnia 2022 grafika Polska Akcja Humanitarna