Niemcy. To będzie trudny weekend na autostradach. ADAC ostrzega przed dużymi korkami

Kierowcy wybierający się w ten weekend do Niemiec powinni uzbroić się w cierpliwość. Na drogach mogą tworzyć się wielokilometrowe korki - ostrzega ADAC.
Zobacz wideo

Nadchodzący weekend może być wyjątkowo dokuczliwy dla kierowców poruszających się po niemieckich autostradach. Trwa przerwa w szkołach w najludniejszym landzie Niemiec – Nadrenii Północnej – Westfalii. Dodatkowo na drogach pojawi się wielu kierowców wracających z wakacji do Skandynawii – przewiduje automobilklub ADAC.

Szczególnie tłoczno może być na autostradach w okolicach Monachium, Norymbergii, Frankfurtu i Hamburga, a także w całej Nadrenii Północnej - Westfalii. Korki możliwe są też na prowadzącej z zachodu na wschód autostradzie A2 (Oberhausen-Hanower-Berlin).

Czytaj więcej: Zachowanie "głęboko dyskryminujące", czyli nowy spór o drogi. Niemcy chcą zaskarżyć Austrię

Ciasno także w Austrii

W cierpliwość powinni się także uzbroić kierowcy jadący na południe Europy przez Austrię. Lokalna policja blokuje tam zjazdy na drogi lokalne, aby uniemożliwić kierowcom omijanie korków na autostradach. Z autostrady mogą zjechać tylko ci zagraniczni kierowcy, którzy muszą dojechać do położonych w okolicy austriackich hoteli albo pensjonatów.

Poruszając się po austriackich i niemieckich autostradach warto pamiętać, że w przypadku utworzenia się korka obowiązkowo należy utworzyć na drodze tak zwany „korytarz życia”, czyli wolną przestrzeń dla pojazdów policji i służb ratunkowych. Pojazdy z lewego pasa muszą zjechać maksymalnie na lewo, a ze środkowego i prawego, maksymalnie na prawo. Nie należy przy tym blokować pasa awaryjnego.

Za nieutworzenie korytarza grozi w Niemczech mandat w wysokości 300 euro. W Austrii nawet 700 euro.

szym (dpa/adac)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o: