Będzie strajk personelu pokładowego Lufthansy. Mogą do niego dołączyć pracownicy innych linii

Związek zawodowy Ufo zapowiedział dwudniowy strajk personelu pokładowego w Lufthansie. Ma on odbyć się w czwartek i piątek oraz dotyczyć wszystkich odlotów niemieckiego przewoźnika.
Zobacz wideo

Ufo poinformował, że strajki mogą się rozszerzyć na linie Eurowings Deutschland, Germanwings, Lufthansa Cityline i SunExpress (należącą w 50 proc. do Lufthansy). Związek zawodowy personelu pokładowego złożył osobne żądania płacowe we wszystkich pięciu liniach lotniczych Lufthansy, ma też zgodę swoich członków na rozpoczęcie strajku.

Spór o wynagrodzenia zaowocował już 19-godzinnym strajkiem 20 października, który zakończył się odwołaniem ponad 100 lotów. W ostatnim czasie wokół tego związku zawodowego wybuchło kilka kontrowersji – po oskarżeniach o defraudację i śledztwie prokuratorskim w radzie związku zawodowego pozostały jedynie 2 osoby. Ufo ma wybrać nowe władze 14 lutego przyszłego roku.

Związek zawodowy personelu pokładowego domaga się od Lufthansy 1,8 proc. podwyżki w przeciągu sześciu miesięcy. Niemiecki przewoźnik stara się natomiast ograniczać wydatki, tłumacząc się rosnącymi cenami paliw i walką cenową na rynku podróży lotniczych.

Więcej o:
Komentarze (5)
Będzie strajk personelu pokładowego Lufthansy. Mogą do niego dołączyć pracownicy innych linii
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 2 razy 2

  Terroryści. Zmiencie pracę, jak wam nie pasuję.

 • striepo

  Oceniono 1 raz 1

  No I super, grupie LH wczesniej czy pozniej pracownicy rozloza na lopatki.
  W te dni pewnie bedzie 100% oblozenie w LOT

 • wacek33

  Oceniono 3 razy 1

  ja pindole, już czwarty albo piąty rok z rzędu strajkują i ciągle im mało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX