Koronawirus. EBC symuluje sytuację kryzysową. Test odbędzie się w poniedziałek

Europejski Bank Centralny we Frankfurcie nad Menem chce być przygotowany na infekcje koronawirusem. Wzywa pracowników do pracy w domu w poniedziałek.

Europejski Bank Centralny (EBC) wezwał około 3700 swoich pracowników do pracy w domu w poniedziałek. W ten sposób bank chce przetestować plan awaryjny, który wszedłby w życie, gdyby pracownicy zostali zarażeni koronawirusem.

Koronawirus. Europejski Bank Centralny testuje plan awaryjny

Test zapowiedziała rzeczniczka EBC, potwierdzając doniesienie, jakie pojawiło się w fachowym czasopiśmie „Boersen Zeitung”. Jednodniowy test z pracą domową ma na celu przede wszystkim przetestowanie infrastruktury informatycznej banku centralnego, takiej jak laptopy i transmisja danych. Zakażenie koronawirusem może spowodować, że niektórzy lub nawet wszyscy pracownicy będą musieli pracować w domu.

Dostęp do siedziby EBC we Frankfurcie dla pracowników w poniedziałek nie został wprawdzie zakazany, ale EBC zakłada, że zdecydowana większość pozostanie w domu i będzie stamtąd pracować – poinformowało „Boersen Zeitung”. Wezwanie dotyczyło również tych pracowników, którzy pracują w dziedzinach szczególnie wrażliwych, takich jak operacje rynkowe lub transakcje płatnicze.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Środki wsparcia gospodarki

Wstępne środki ostrożności EBC podjął już w środę. Pracownicy mają się powstrzymać od zbędnych podróży służbowych, unikać niepotrzebnych wizyt, a konferencje w siedzibie banku zostały obecnie przełożone.

W przyszły czwartek najwyższy organ decyzyjny EBC Rada Prezesów zbierze się na kolejnym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej. Członkowie Rady omówią dodatkowe środki mające na celu wsparcie gospodarki w strefie euro ze względu na obciążenia spowodowane epidemią koronawirusa.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Koronawirus. EBC symuluje sytuację kryzysową. Test odbędzie się w poniedziałek
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 17 razy 15

  takie mam wrażenie, że ten kryzys przetrwają tylko banki... w których mamy kredyty

 • justas32

  Oceniono 9 razy 7

  Jarosław Kaczyński powiedział że w Polsce nie ma wirusa. To dlaczego jest wirus ? Sabotaż ...

 • goldenboy34

  Oceniono 10 razy 6

  Trzy miesiące temu wirus zaczął się rozprzestrzeniać. Od pacjenta 0 w ciągu niecałych trzech miesięcy zaraziło się ponad 100tys osób. Rzeczą naturalną jest że nie da się tego powstrzymać (możemy jedynie lokalnie spowalniać jej przebieg). Covid 19 będzie już z nami na lata jak inne podobne wirusy i musimy się do tego przywyknąć. Zresztą wkrótce media powoli zaczną nas do tego przyzwyczajać.

 • window_licker

  Oceniono 6 razy 2

  Zbierajcie pieniądze. Nie zaciągajcie nowych kredytów. Te które macie starajcie się spłacić. Trzymajcie choć częsciowo żywą gotówkę. Miejcie choć małe zabezpieczenie w fizycznym metalu.

 • ltte

  Oceniono 1 raz 1

  Te działania przypominają mi 12 listopada 2018.

 • expert325

  Oceniono 5 razy 1

  stołówki zakładowe, bary sałatkowe, zajazdy dla truckersów; jeżeli buchnie pandemia to właśnie tam

 • who_go_wie

  0

  Nie "pracy w domu" tylko "pracy z domu".

 • yerry46

  Oceniono 1 raz -1

  Mediolan, gospodarcze i przemysłowe centrum Italii na skraju przepaści. Jeżeli ulegnie paraliżowi z powodu szalejącego wirusa, to co stanie się z włoską gospodarką ? Jaki to może mieć wpływ na UE, na jej stabilność gospodarczą... i polityczną ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX