Koronawirus. EBC symuluje sytuację kryzysową. Test odbędzie się w poniedziałek

Europejski Bank Centralny we Frankfurcie nad Menem chce być przygotowany na infekcje koronawirusem. Wzywa pracowników do pracy w domu w poniedziałek.

Europejski Bank Centralny (EBC) wezwał około 3700 swoich pracowników do pracy w domu w poniedziałek. W ten sposób bank chce przetestować plan awaryjny, który wszedłby w życie, gdyby pracownicy zostali zarażeni koronawirusem.

Koronawirus. Europejski Bank Centralny testuje plan awaryjny

Test zapowiedziała rzeczniczka EBC, potwierdzając doniesienie, jakie pojawiło się w fachowym czasopiśmie „Boersen Zeitung”. Jednodniowy test z pracą domową ma na celu przede wszystkim przetestowanie infrastruktury informatycznej banku centralnego, takiej jak laptopy i transmisja danych. Zakażenie koronawirusem może spowodować, że niektórzy lub nawet wszyscy pracownicy będą musieli pracować w domu.

Dostęp do siedziby EBC we Frankfurcie dla pracowników w poniedziałek nie został wprawdzie zakazany, ale EBC zakłada, że zdecydowana większość pozostanie w domu i będzie stamtąd pracować – poinformowało „Boersen Zeitung”. Wezwanie dotyczyło również tych pracowników, którzy pracują w dziedzinach szczególnie wrażliwych, takich jak operacje rynkowe lub transakcje płatnicze.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?

Środki wsparcia gospodarki

Wstępne środki ostrożności EBC podjął już w środę. Pracownicy mają się powstrzymać od zbędnych podróży służbowych, unikać niepotrzebnych wizyt, a konferencje w siedzibie banku zostały obecnie przełożone.

W przyszły czwartek najwyższy organ decyzyjny EBC Rada Prezesów zbierze się na kolejnym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej. Członkowie Rady omówią dodatkowe środki mające na celu wsparcie gospodarki w strefie euro ze względu na obciążenia spowodowane epidemią koronawirusa.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle. 

Więcej o: