Grecja. Ministerstwo turystyki potwierdza. Nieograniczone podróże dla zaszczepionych turystów

Rząd w Atenach nie chce już ograniczać wjazdu do Grecji dla obywateli UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19.

Grecja nie chce już w przyszłości ograniczać wjazdu do kraju dla obywateli UE i Izraela, którzy są zaszczepieni na COVID-19. Informacje te potwierdziło biuro prasowe greckiego ministerstwa turystyki – podaje niemiecka agencja prasowa DPA.

Zaszczepieni goście będą musieli jedynie udowodnić fakt przyjęcia szczepienia, ale nie będą musieli posiadać negatywnego wyniku testu na koronawirusa, ani przestrzegać siedmiodniowej kwarantanny. Na razie nie wiadomo jeszcze, od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy. 

Zobacz wideo Nord Stream 2: Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze?

Grecja naciska na opracowane certyfikatu szczepień

Od początku roku grecki rząd naciska na opracowane ogólnoeuropejskiego certyfikatu szczepień. Miałby on uratować grecki sektor turystyczny, który jest odpowiedzialny za jedną piątą wyników gospodarczych kraju.

Zapowiadając przyjęcie zaszczepionych turystów, Ateny chcą przyspieszyć prace nad europejskim rozwiązaniem – twierdzą obserwatorzy polityczni. Także inne kraje UE wzięły już tę kwestię w swoje ręce, w tym Polska, Rumunia i Estonia.

(DPA/dom)

Deficyt demograficzny w Polsce największy od II wojny światowejKoronawirusowy "baby doom". Nożyce demograficzne szerokie jak nigdy dotąd

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Więcej o: