Jane Fonda uderza w Donalda Trumpa. "On jest prezydentem do spraw ropy"

- Nie możemy rozwiązać problemu, jeśli wybieramy urzędników opłacanych przez przemysł paliwowy - podkreśla Jane Fonda w wywiadzie dla CNN. Znana aktorka, która walczy na rzecz klimatu, skrytykowała Donalda Trumpa, mówiąc, że jest on "kupiony przez koncerny paliwowe".
Zobacz wideo

Jane Fonda, znana aktorka i aktywistka, została już czterokrotnie aresztowana w Waszyngtonie, w związku z jej udziałem w protestach klimatycznych w ramach akcji "Fire Drill Fridays"  - Musimy tam być. Musimy ryzykować aresztowanie. Musimy wykazać nieposłuszeństwo obywatelskie, ponieważ mamy bardzo mało czasu, a to, co się ma wydarzyć jest ogromne - powiedziała Fonda w programie "CNN Tonight".

Aktorka tłumaczy, że nie obchodzi jej czy prezydent Donald Trump będzie mierzył się z impeachmentem czy z wyborcami w 2020 r. Ważne jest dla niej rozwiązanie kryzysu klimatycznego. - On jest prezydentem do spraw ropy - mówiła o prezydencie Stanów Zjednoczonych. Stwierdziła, że jest "kupiony przez koncerny paliwowe", tak jak "wiele osób w Senacie, wielu kandydatów Republikanów".

Jane Fonda: Wszyscy muszą walczyć o klimat

- Nie możemy rozwiązać problemu, jeśli wybieramy urzędników opłacanych przez przemysł paliwowy - powiedziała Fonda. Wyraziła również swoje poparcie dla "Green New Deal" - planu walki ze zmianami klimatu zaproponowanym przez Demokratów. Porównała go do "New Deal" Franklina Delano Roosevelta, który miał wyciągać ludzi z ubóstwa po Wielkim Kryzysie, a pomijał Afroamerykanów.

Jane Fonda zaznaczyła, że wszyscy muszą walczyć o klimat. - Co nie oznacza, że nie możemy wybrać na urząd kogoś, kto jest naprawdę odważny - podsumowała aktorka.

Więcej o:
Komentarze (39)
Jane Fonda uderza w Donalda Trumpa. "On jest prezydentem do spraw ropy"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 15

  Prezydentem od broni też. A później się fotografuje z dzieckiem, którego rodzice zginęli w strzelaninie. Cynizm mega.

 • agnrodis

  Oceniono 17 razy 11

  Trump jest prezydentem od wyciagniecia rodziny Trumpa z dlugow i pomnozenia ich majatku, to jest jedyny cel jego prezydentury .... reszta (uleglosc w sprawie ropy, wegla, broni itd) to jedynie sposob do osiagniecia tego celu.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 13 razy 5

  Ale Polak woli wierzyc IDIOTOM ubranym w smieszne koronki jak ojciec Tadek Belzebub z Torunia jak tysiacom naukowcow i wie ze OCIPLENIE Klimatu to spisek ekoterrorystow, lewactwa, zielonych, czerwonych, zoltych, Zydow,
  Czarnych, Tuska, Timmermansa, Sorosa i wlasnie Grety Thunberg, powiedzial furman z Tworkowa

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy przez kogoś jest kupiony pani Fonda W USA każdy wyborca przynajmniej może sobie zobaczyć przez kogo Patrzymy na listę wpłat i wiemy Wtedy wyborca ma przynajmniej wybór Czy Trump opłacony przez koncerny paliwowe czy Demokraci przez koncerny z Doliny Krzemowej To lepiej niż u nas , bo my nie wiemy Specjaliści od łapówek sa zgodni Jeśli sa niech będą jawne i zainwestowane na miejscu To dlatego Afryka ma takie kłopoty Bo łapówki inwestują oni na zachodzie

 • jaja-kaczora

  Oceniono 11 razy 3

  Ciemnota i Zabobon w USA, pomaranczowy Agent Putinka prezydentem, a w Polsce tak jeszcze gorzej, sekta Cyrku Smolenskiego w gumiakach u koryta, to i OCIPLENIE

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy 0

  ta fonda to ma byc odpowiedz holywuda na grete?

 • malpapolska2

  Oceniono 8 razy 0

  Och, Jane, byla zono pontentata telewizyjnego, ktora z bogatego poziomu zycia spogladasz na biednych tego swiata, i kazesz im pic wode z kaluzy- zamiast z butelki plastikowej...

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 3 razy -3

  Smutny jest starych, zaPOmnianych aktorów :(
  U nas Stuhr wariuje, tam Fonda chce znowu być na TOPIE che, che, che

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX