Smog nad Polską. Tymczasem premier o swoich dokonaniach ws. klimatu: Poprawią jakość życia polskiej rodziny

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że podczas negocjacji na temat neutralności klimatycznej kierował się "jakością życia polskiej rodziny" i to co udało się osiągnąć w Brukseli do tego doprowadzi. Dziennikarz w kontrze do tych twierdzeń zamieścił mapę jakości powietrza z piątku, wskazując, że tak będzie wyglądać brak walki o klimat.

W czwartek w trakcie szczytu UE w Brukseli przedstawiciele państw członkowskich zgodzili się na wspólne dążenia do osiągnięcia neutralności klimatycznej wspólnoty. Wyjątkiem jest Polska, która nie zobowiązała się do zrealizowania tego celu do roku 2050.

W związku z tymi wydarzeniami przedstawiciele partii władzy odtrąbili historyczny sukces premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu zresztą stwierdził:

Jakość życia zwykłej polskiej rodziny jest dla nas nadrzędna. To, co wynegocjowaliśmy na Radzie Europejskiej, będzie się przyczyniało do poprawy jakości życia polskiej rodziny.

- Prowadzimy bardzo ambitną politykę klimatyczną, ale racjonalną ekonomicznie. Musimy zapewnić takie tempo zmian, które będzie dostosowane do potrzeb polskiej gospodarki - przekonywał. Eksperci z kolei wskazują, że taka decyzja doprowadzi do tego, że Polska znajdzie się na bocznym torze europejskiej polityki.

>>> Globalne ocieplenie to nie mrzonka. Oto dlaczego:

Zobacz wideo

Premier o "poprawie jakości życia polskiej rodziny". Dziennikarz pokazuje mapę jakości powietrza

Tymczasem na tego typu deklaracje zupełnie inaczej spojrzał dziennikarz TVN24 Maciej Warsiński, który zamieścił wymowny tweet, pisząc:

"Historyczny sukces premiera", że Polska nie musi być neutralna klimatycznie do 2050 - graficznie przedstawia się tak.

Dołączył do tego mapę ze stanem jakości powietrza:

Z kolei jak informowaliśmy w piątek na Gazeta.pl, nad ranem smog zawisł nad południową częścią kraju. Złą jakość powietrza zaobserwowano w województwach opolskim, śląskim i małopolskim.

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać skutkom katastrofy klimatycznej - wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków.

<script type="application/javascript" src="https://wspieram.greenpeace.pl/iframe/greenpeace.js" data-version="gazeta-piatek_2" id="greenpeace-iframe"/>
Więcej o:
Komentarze (93)
Neutralność klimatyczna do 2050 roku. Mateusz Morawiecki mówił, że chciał "poprawy jakości życia polskiej rodziny". Dziennikarz pokazał mapę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 28

  Siedzi baca na drzewie i piłuje gałąź na której siedzi, przechodzi turysta:
  - Baco spadniecie!
  - Ni, nie spadnę!
  - Spadniecie!
  - Ni!
  - No mówię wam, że spadniecie!
  - Eeee, ni spadnę!
  Nie przekonawszy bacy Turysta poszedł dalej. Baca piłował, piłował aż spadł. Pozbierawszy się popatrzy za znikającym w oddali turystą i zdziwiony rzekł:
  - Prorok jaki, czy co?
  Pinokio pewnie zwieje do krajów nieobjętych ekstradycją. A na tej gałęzi to tak naprawdę wszyscy siedzimy.

 • obeznany

  Oceniono 26 razy 18

  Ten kolejny krok w izolowaniu Polski we WSPÓLNOCIE Europejskiej nie służy poprawie jakości "życia polskiej rodziny" tylko Putiniowi.

 • jael53

  Oceniono 22 razy 14

  Rozumiem. Troska o jakość życia polskiej rodziny wyraża się w staraniach, aby coraz więcej dzieci i ludzi młodych miało poważne problemy zdrowotne. Bo o tym, że troska ta wymaga doprowadzenia do sytuacji, w której starsi będę szybciej wymierać, chyba już wszyscy wiedzą. A ponieważ zwija się lecznictwo publiczne, to jasne, że będzie pięknie - przetrwają najsilniejsi. Tylko ilu takich zostanie?

 • def11

  Oceniono 10 razy 10

  Morawiecki w kontekście neutralności klimatycznej zamierza podnosić "jakość życia polskiej rodziny" poprzez elektryczne samochody dla polskiej rodziny, milion już jeździ :)

 • fruqo3

  Oceniono 11 razy 9

  Czy ktoś jeszcze słucha tego choooya i oszusta?
  Ludzie szanujący samych siebie nie powinni tej kooorvie ręki podawać.

 • finndar1

  Oceniono 9 razy 9

  Wczoraj jechałem przez Śląsk i musiałem zamknąć obieg powietrza w samochodzie, żeby nie poprawić sobie jakości życia....

 • niktwazny126

  Oceniono 17 razy 9

  Widzę oczami wyobraźni te szczęśliwe, polskie rodziny, spacerujące ulicami Krakowa, Warszawy, Łodzi, uliczkami Zakopanego, Nowego Targu.... Uśmiechnięci, radośni, powiewają chorągiewkami i niosą transparenty: DZiękujemy ci, najlepsza ze zmian.
  Szkoda, że tych spacerujących nie można zobaczyć, bo otacza ich gęste od pyłów powietrze, ale oni wkładają ręce do kieszeni i miło sobie szeleszczą banknotem, który rząd dał, a mógł tylko sobie wypłacić sowite nagrody. Sukces!
  Nowe szpitale już przystosowane do leczenia chorób krążenia, płucnych, kardiologicznych, onkologicznych?

 • ona_ona_80

  Oceniono 12 razy 8

  Matołusz dostosowuje liczebność populacji do możliwości przerobowych polskiej służby zdrowia oraz do wydolności finansowej ZUSu. Geniusz!

 • trzezwy_dzisiaj

  Oceniono 8 razy 6

  Ten premier kłamie notorycznie. On chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest śmieszny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX