Australia. Spragniony koala wypił wodę z bidonu rowerzystki. Zwierzęta cierpią przez ekstremalne upały

Australijska rowerzystka na portalu społecznościowym opublikowała zdjęcia i film, na którym widać koalę trzymającego się roweru i pijącego wodę z jej bidonu. W Australii panują ekstremalne upały, w związku z czym torbaczom brakuje jedzenia i wody.

Rowerzyści jechali w piątek do Adelaide. Na drodze zobaczyli koalę. Chcieli zanieść go do buszu. Wśród nich była Anna Heusler.

Zatrzymałam się, a koala podszedł do mnie dość szybko. Dałam mu wodę ze wszystkich naszych bidonów. Koala wspiął się na mój rower

- powiedziała kobieta telewizji 7News. Heusler zamieściła na Instagramie film, na którym widać, jak spragniony koala, trzymając się roweru, pije wodę z bidonu.

Koale żywią się liśćmi eukaliptusa, z których pobierają substancje mineralne i wodę. Po samą wodę sięgają bardzo rzadko. Jednak w wyniku pożarów na wzgórzach Adelaide zniszczeniu uległo 25 tys. hektarów ziemi, na której rosły m.in. eukaliptusy. Temperatura w Australii sięga 40-kilku stopni. 

W sieci pojawiło się więcej nagrań ukazujących spragnione koale. Jeden z nich pije wodę z węża ogrodowego w południo-wschodniej Australii.

Pożary w Australii

Tegoroczne pożary w Australii przynoszą większe straty niż w poprzednich latach. Obfity dym powoduje tak duże zanieczyszczenia powietrza, że poruszanie się bez masek grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Giną ludzie i zwierzęta.

Symbolem płonącej Australii stał się koala Lewis. Media obiegło nagranie, na którym widać, jak ratowany z płomieni Lewis przeraźliwie krzyczy i wydaje z siebie dźwięki przypominające płacz dziecka. Koala był ciężko poparzony. Nie udało się go uratować.

>>> Kobieta ryzykowała życiem, by ocalić poparzonego koalę. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (93)
Australia. Spragniony koala wypił wodę z bidonu rowerzystki. Zwierzęta cierpią przez ekstremalne upały
Zaloguj się
 • mona_3

  Oceniono 28 razy 22

  W pożarach zginęły tysiące koali. Chyba jest czas aby rząd Australii zajął się ratowaniem tego unikalnego gatunku, nie wystarczy przypadkowa woda z bidonu!

 • wujekdolf

  Oceniono 16 razy 10

  czeka was pisiorskie ćwoki nagła pobudka - koniec z kołtuństwem - ta katastrofa obejmie też wasze zapyziałe sówerenowa.

 • polska_baba

  Oceniono 12 razy 8

  Po komentarzach widać, że na farmie pisowskich trolli koniec świąt i zaczął się wielki zasuw.

 • marc.pl

  Oceniono 6 razy 2

  Wpływowe w naszym kraju lobby górnicze nie pozwoli aby Polacy uwierzyli w ocieplenie klimatu.

 • j21p

  Oceniono 10 razy 2

  Australia to pierwszy kraj na świecie, który odwrócił się od walki ze zmianami klimatycznymi - międzynarodowa kompromitacja miala miejsce 5 lat temu.

  Ich obecny premier to "środowiskowy wandal" a kiedy Australia plonela polecial na wakacje na hawaje ...

 • martinez027

  0

  To kara za TUSKA!!Miał być kataklizm na Polskę ale Bóg zbyt duzo wypił i zesłał karę na kangurowo...W piśmie świętym napisano "a jak australijski SAS przybędzie i ubije rude,zbrodnicze bydlę-pożary ustaną...."amen...

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 0

  Koala jest znany z tego,że w ogóle nie pije, a zapotrzebowanie na wodę pokrywa liśćmi eukaliptusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX