OBI w Polsce nie sprzedaje w tym roku fajerwerków. "Powinien być urzędowy zakaz" vs. "jesteście nienormalni"

"Szanowni Klienci, dbając o dobro zwierząt i środowiska, w tym roku w naszych marketach nie sprzedajemy fajerwerków" - informuje swoich klientów budowlana sieć OBI. Decyzja wzbudziła oczywiście bardzo skrajne reakcje internautów.

Informacje o tym, że w tym roku klienci OBI nie kupią fajerwerków, można znaleźć na stronie internetowej sieci oraz w sklepach OBI. Decyzja jest motywowana troską o dobro zwierząt i środowiska. 

Decyzja sieci jest chwalona przez większość internautów. Niektórzy zwracają uwagę, że taką samą decyzję OBI podjęło m.in. w Niemczech.

Powinien być urzędowy zakaz sprzedaży fajerwerków, a za użycie surowe kary
W ogóle powinien być wydany zakaz strzelania, jedynie jakieś centralne miejskie pokazy sztucznych ogni przez max. 15 minut!
Moja psinka dzisiaj uciekła przez właśnie fajerwerki i petardy. Drugą godzinę jej szukam z marnym skutkiem

- to przykładowe komentarze na Twitterze.

Ale brak fajerwerków w OBI nie wszystkim przypadł do gustu.

Jesteście nienormalni. Naprawdę w czym jest problem, żeby raz w roku hucznie imprezować?
Ludzie na Litość Boską, zwierzęta nie są ważniejsze od ludzi! Nie można dostosowywać swych zachowań i norm kulturowych do zwierząt, to dzięki temu nasza cywilizacja ludzka przetrwała tysiące lat. Ja strzelałem, strzelam i będę strzelał nawet 2 razy tyle

- takie reakcje na decyzję OBI również można znaleźć na Twitterze.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zobacz wideo

Jak przypomina serwis "Wirtualne Media", coraz więcej miast wycofuje się z pokazów fajerwerków podczas miejskich imprez sylwestrowych. Takie decyzje zapadły w tym roku m.in. w Warszawie, Gdańsku, Zakopanem, Wrocławiu czy Szczecinie.

Więcej o:
Komentarze (87)
OBI w Polsce nie sprzedaje w tym roku fajerwerków. 'Powinien być urzędowy zakaz' vs. 'jesteście nienormalni'
Zaloguj się
 • bosman1

  Oceniono 35 razy 31

  Brawo obi!!!

 • norge

  Oceniono 27 razy 25

  Można wziąć młotek i jebnąć sobie w głupi łeb, też będzie huk, a i dla środowiska lepiej i dla zwierząt i dla samego zainteresowanego, bo taniej.

 • stary.marian

  Oceniono 24 razy 22

  Dobra decyzja. Nie miałem świadomości, że OBI sprzedawało fajerwerki, ale na pewno nowa polityka jest godna naśladowania.

 • krystos

  Oceniono 22 razy 22

  Sam strzelalem fajerwerkami......dopoki nie zobaczylem jak przezywa to moj pies. Wtedy zrozumialem.Pies probowal przejsc przez zamkniete drzwi.Od tej pory ja nie strzelalem ale pies od drugiego roku zycia musial na ten okres dostawac psychotropy od Weta a i tak si bał.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 22 razy 20

  Debilom strzelajacym powiem tak: zakaz używania, produkcji i importu tego goowna jest tylko kwestią czasu.

 • nr_5

  Oceniono 18 razy 18

  Nie tylko halas. Chmary toksycznych produktow spalania zwiazkow chemicznych; azotanow baru i strontu, chlorkow miedzi, zwiazkow sodu, roznych soli metali i samych metali, jak n.p. aluminium.

 • ben_k

  Oceniono 17 razy 17

  jak jakiś niedorozwój uwielbia strzelanie to niech sobie do Donbasu wyjedzie; tam codziennie sobie postrzela

 • parapsychopatolog

  Oceniono 19 razy 17

  Popieram pomysł organizowania pokazu fajerwerków przez miasto przy jednoczesnym zakazie sprzedaży i używania ich przez osoby prywatne. Jaki sens mają pokazy laserowe skoro miejscowa ludność i tak od rana naparza petardami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX