Pomorze. 700 kilogramów ryb wyrzuconych w lesie. "Kręgosłupy, wnętrzności i płetwy. Brak nam słów"

"Czy las to wysypisko?" - pytają leśnicy z Przymuszewa (województwo pomorskie), którzy znaleźli 700 kilogramów martwych ryb wyrzuconych w lesie 35 kilometrów za Bytowem. Na razie nie wiadomo, kto odpowiada za nielegalne pozbycie się sterty rybich kręgosłupów, wnętrzności i płetw. W sprawie trwa dochodzenie, ale koszty uprzątnięca ryb poniosło nadleśnictwo.

O znalezieniu w lesie pod Bytowem siedmiuset kilogramów martwych ryb poinformowało Nadleśnictwo Przymuszewo. "700 kg ryb. Świeże, wędzone, filety, kręgosłupy, wnętrzności i płetwy.. To nie jest niestety oferta sprzedaży, to niespodzianka, którą ktoś zostawił w lesie, w leśnictwie Chociński Młyn. Ech... Czasem po prostu brak nam słów" - czytamy na stronie nadleśnictwa.

Pomorze. Kilkaset kilogramów martwych ryb znalezionych w lesie

Jak informują leśnicy, na makabryczne znalezisko natrafiła osoba postronna, która poinformowała ich o sprawie. Na miejsce natychmiast wezwano firmę zajmującą się uprzątnięciem i utylizacją odpadów, a także Straż Leśną, która zajmuje się sprawą. Na razie nie wiadomo, kto stoi za podrzuceniem ogromnych ilości ryb. 

Chciwość? Lenistwo? Niewiedza? Nie wiemy, czym kierowała się osoba, która pozbyła się odpadów w ten sposób. (...) Nie dziwią nas lodówki, opony, eternit przywożone do lasu. Owszem - budzą złość i nieustanne zdziwienie, że komuś chciało się jechać w las i zrobić to samo, co mógłby zrobić legalnie w PSZOK-u [Punkt Selektywnej Odbiórki Odpadów Komunalnych - red.]. Trudno nam zrozumieć sposób myślenia osób, które dopuszczają się tego typu czynów

- piszą leśnicy. 

Jak dodają, taka ilość odpadów organicznych stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska, lecz także dla ludzi. "Każdy, kto prowadzi jakąś działalność związaną z wytwarzaniem, przerobem czy obrotem ryb, a także mięsa, musi zdawać sobie z tego sprawę i mieć to wkalkulowane w swoją działalność" - informują.

W sprawie trwa dochodzenie, które ma doprowadzić do ustalenia tożsamości osoby odpowiedzialnej za wyrzucenie odpadów. Na razie koszt ich uprzątnięcia poniosło Nadleśnictwo Przymuszewo.

****************** 

Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP. Tutaj możesz wesprzeć naszą zbiórkę: 

Więcej o:
Komentarze (99)
Pomorze. 700 kilogramów ryb wyrzuconych w lesie. "Kręgosłupy, wnętrzności i płetwy. Brak nam słów"
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 48 razy 40

  To zrobili "prawdziwi patrioci" co to ekologizmowi się nie kłaniają.

 • muminos1

  Oceniono 35 razy 27

  A czy las to pole bitwy do mordowania zwierząt, wycinania milionów drzew, Bicia ekologów, bicia spacerowiczow, wsadzania ludzi na 1 rok więzienia za przeszkadzanie w polowaniu......? Itd

 • dobroslawa4

  Oceniono 30 razy 26

  Miejscowy przedsiębiorca...znajdą go bez problemu. Oby sąd dał słuszną karę. Będzie kiepsko jak to miejscowy wyznawca Suwerena

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 29 razy 21

  Wywieźli ryby do lasu i uczynili sobie Ziemię poddaną, Jędraszewski jest teraz szczęśliwy.
  O wy, ekolodzy (pseudoekolodzy), rowerzyści (pedalarze) i inni wszelkiej maści lewaki! Polska wstaje z kolan i nikt nie będzie dyktował Polakom gdzie mają wyrzucać ryby. Te lewackie pomruki nic nie dadzą, kasta ekologów podnosi temat ryb wyrzuconych w lesie bo pluje na Polskę.
  A czy wy nie wiecie, że w Niemczech i we Francji wyrzuca się do lasów jeszcze więcej ryb!?

 • natenczas_wojski

  Oceniono 16 razy 12

  Autor głupstwa pisze;
  PSZOK nie przyjmie odpadów od firm. A 700 kg to raczej nie po rodzinnej wigilii.
  Restrykcyjna polityka PiS wobec firm zajmujących się odpadami spowodował likwidację działalności mniejszych, lokalnych. Kto się tym zajmie jak kary za błędy w dokumentach siegają MILIONA zł?
  Śmietniki wrócą do lasu. Proszę spróbować legalnie oddać 5 litrów oleju z wymiany w maszynie....
  Terroryzm urzędniczy sięga szczytów głupoty.

 • fruqo3

  Oceniono 20 razy 12

  Suweren - katolik wstał z kolan i uczynił sobie ziemię poddaną zgodnie z zaleceniami arcybiskupa Jędraszewskiego i prezesa Kaczyńskiego.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 14 razy 10

  Jesteśmy Fspaniałym Narodem o niestandardowym myśleniu. Najpierw czynimy sobie ziemię poddaną, potem Gramy O Jeden Dzień Dłużej. Rzyg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX