Przygoda z przesłaniem. W tej animacji zwierzęta będą próbowały przywrócić równowagę w przyrodzie

Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu! - tak polski dystrybutor zapowiada animację "O czym marzą zwierzęta". Film będzie miał premierę 21 sierpnia.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Miniony weekend (25-26 lipca) był pierwszym, w którym działała już zdecydowana większość kin w Polsce. Na seans zapraszały nie tylko kina studyjne, ale też obiekty trzech największych w kraju sieci kinowych. O ile jeszcze tydzień wcześniej lider box office uplasował się na pierwszym miejscu dzięki zaledwie ok. pięciu tysiącom sprzedanych biletów, to animowany "Scooby Doo" obejrzało w okresie piątek-niedziela ponad 60 tysięcy widzów

Zwierzęta próbują ocalić świat

Do kin wchodzi coraz więcej premier. Jedną z sierpniowych jest propozycja dla całej rodziny, która - jak zapewniają twórcy - ma prośrodowiskowe przesłanie. "O czym marzą zwierzęta" to film na podstawie scenariusza autora hitu "Szajbus i pingwiny", który w polskich kinach zobaczyło ponad ćwierć miliona widzów. 

Australijska animacja w reżyserii Ricarda Cussó to opowieść o odległym zakątku Ziemi, w którym z dala od oczu ciekawskich ludzi, leży Sanktuarium. To miejsce, gdzie zagrożone gatunki zwierząt znajdują schronienie, a źródłem szczęścia i dobrobytu jest magiczne drzewo, które spełnia życzenia

Główną bohaterką "O czym marzą zwierzęta" jest mała oposica Klara, której największym marzeniem jest zobaczyć śnieg, lepić bałwany i rzucać się śnieżkami z przyjaciółmi. Kiedy nadchodzi dzień, w którym mieszkańcy Sanktuarium zbierają się pod konarami magicznego drzewa, Klara zrywa ostatni liść i wypowiada na głos swe mroźne pragnienie. Niestety w efekcie niefortunnej zachcianki cała sekretna kraina zostaje zamrożona. Teraz Klara, wraz z siostrą Paulą i mądrym jaszczurem Yarrą, musi wyruszyć na długą i pełną niebezpieczeństw wędrówkę, aby przywrócić dawny blask Sanktuarium. Czasu jest jednak niewiele, bowiem mieszkańcom krainy grozi wyginięcie, a nad światem zwierząt gromadzą się niepokojące ciemne chmury.

Więcej o: