Babiogórski Park Narodowy. Kamera uchwyciła, jak wataha wilków szaleje w liściach. "Chwila beztroski"

Wataha wilków bawi się w jesiennych liściach i szaleje w zbiorniku wodnym na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego - wszystko widać na nagraniu udostępnionym przez Polskie Parki Narodowe. To nie pierwszy raz, gdy w tym miejscu wilcza rodzina została "przyłapana" przez fotopułapkę.

Aż sześć wilków można zobaczyć na nagraniu z fotopułapki, które udostępniły w mediach społecznościowych Polskie Parki Narodowe. Pochodzi ono z archiwum Babiogórskiego Parku Narodowego - teraz o nim przypomniano.

Zobacz wideo Ministerstwo pozwoli polować na szakale. Mogą ginąć wilki

Wilki w Babiogórskim Parku Narodowym. "Chwila beztroski"

Na nagraniu widać, jak wilki bawią się w pobliżu tzw. babrzyska, czyli podmokłym miejscu, w którym kąpieli zażywają często dziki lub jelenie. Służy ono także za wodopój oraz za miejsce, w którym zwierzęta leśne mogą się schłodzić - tym razem nagrane przez fotopułapkę wilki były wyraźnie w nastrojach do zabawy. "Chwila beztroski" - czytamy w opisie filmu:

To nie pierwszy raz, gdy wilcza rodzina została zarejestrowana przez fotopułapkę. W sierpniu 2019 roku na nagraniu zrobionym w Babiogórskim Parku Narodowym uchwycono, jak trzy wilki odpoczywają w wodzie w rejonie regli. Dyrektor parku w rozmowie z Polsat News podkreślał wówczas, że "w regionie babiogórskim ścierają się dwie grupy rodzinne wilków". Na nagraniu udało się też uchwycić relacje rodzinne watahy. - Proszę zauważyć: najpierw do wody wszedł samiec alfa, następnie samica, a za nią kolejny osobnik - mówił.

Wilki są w Polsce objęte ścisłą ochroną gatunkową. Populację wilka w Polsce szacuje się na ok. 2000 osobników.

Więcej o: