Decydując się na zakup opakowań na wynos, warto postawić na te ekologiczne i biodegradowalne. MyHappyOcean z misją ochrony planety.

70% naszej planety zajmują morza i oceany, a co roku, przez plastikowe śmieci ginie w nich ponad milion zwierząt. Produkcja torby foliowej trwa 1 sekundę, a jej rozkład od 100 do 400 lat. Opakowania plastikowe trafiają do oceanów i często mylone z pokarmem, zostają zjadane przez ptaki, rybi i ssaki. Szacuje się, że Wielka Pacyficzna Plama Śmieci może ważyć około 120 ton!

MyHappyOcean jest małą, rodzinną firmą, która powstała 1,5 roku temu, aby propagować działania na rzecz ochrony środowiska i zwrócić uwagę na problem zaśmiecania oceanów.

W sklepie i hurtowni online możemy znaleźć ekologiczne pojemniki i naczynia jednorazowe dla branży gastronomicznej. W trosce o planetę, MyHappyOcean sprzedaje produkty przyjazne dla środowiska i całkowicie biodegradowalne. 

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czas rozkładu poszczególnych materiałów roślinnych, z których wykonane są takie opakowania i naczynia jednorazowe jest nieporównywalnie krótszy i zdecydowanie bardziej bezpieczny dla planety niż produktów wykonanych z plastiku.

Otręby pszenne - rozkładają się w ciągu 30 dni. PLA - poliaktyd, materiał roślinny pozyskiwany między innymi z mączki kukurydzianej, papier z recyklingu, papier celulozowy - rozkładają się w ciągu 75 - 80 dni. Trzcina cukrowa, liście palmowe, pergamin, słoma - rozkładają się w ciągu 90 dni. Bambus - 100% naturalny. Wszystkie kartony, w które pakowany jest wysyłany towar pochodzą z obiegu wtórnego. 

Działania edukacyjne

Na pierwszej stronie sklepu MyHappyOcean założyciele prowadzą blog na temat działań w zakresie poprawy ekologii na świecie, a także edukacji najmłodszego pokolenia: jak segregować śmieci i oszczędzać wodę. Można tam również znaleźć informacje na temat właściwości sprzedawanych produktów i materiałów, z których zostały wyprodukowane.
W sklepie stworzono specjalną zakładkę opakowań ekologicznych (talerzyków, kubeczków, słomek z papieru) przeznaczoną dla dzieci. Jest to linia MyHappyOcean kids. Foczkę, która znalazła się w logo dla dzieci, narysował Antoś (8 lat) - wnuczek założycielki. Firma stara się zwrócić uwagę odbiorcom opakowań eko, aby warzywa czy owoce kupowali od lokalnych rolników, czytali etykiety na kupowanych produktach, pytali o certyfikaty i nie kupowali wody w butelkach, dając najmłodszym pociechom dobry przykład.

logologo MyHappyOcean kids

Misja MyHappyOcean

Założyciele poprzez sprzedaż opakowań ekologicznych z trzciny cukrowej, mączki kukurydzianej, papieru, pozostałości roślinnych, otrąb pszennych, wytłoczyn z jabłek czy słomy, chcą zwrócić uwagę swoim odbiorcom, że gastronomia może być bardziej ekologiczna i bardziej przyjazna środowisku. 

Od lipca 2021r. zaczną obowiązywać przepisy unijne, zakazujące sprzedaży 10 produktów z plastiku. MyHappyOcen już od początku powstania firmy stara się budować świadomość w zakresie ekologii, zachęcać do porzucania opakowań z plastiku na rzecz nieszkodliwych dla przyrody tworzyw, bo każdy z nas zmieniając swoje przyzwyczajenia, małymi krokami, każdego dnia może przyczynić się do poprawy świadomości w zakresie ekologii i do tego zachęcają.

Więcej o: