Grzybowo nad Bałtykiem. Na plaży widok jak z mrocznego filmu, ale turystów nie brakuje

Zaskakujące obrazki z Grzybowa nad Bałtykiem. W sobotę plażę spowiła gęsta mgła. Widok przywodzi na myśl sceny z mrocznych filmów. Wczasowiczów to jednak nie odstrasza.

Sierpień upływa pod znakiem upałów. Nie inaczej jest w sobotę, gdy niemal w całym kraju leje się żar z nieba. Jak wynika z map pogodowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (meteo.imgw.pl), najgoręcej jest na zachodzie kraju, ale w sobotę na pogodę nie powinni narzekać też turyści wypoczywający nad Bałtykiem, gdzie termometry wskazują niewiele poniżej 30 st. Celsjusza. 

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Grzybowo. Plaża zasnuta mgłą jak z horroru, ale turystów nie brakuje

Upalna aura kontrastuje z widokiem, jaki w sobotę zastali turyści wypoczywający w Grzybowie. Plaża pod Kołobrzegiem jest niemal całkowicie zasnuta mgłą, co można zobaczyć dzięki transmisjom z kamer na stronie webcamera.pl. Podobna sytuacja ma miejsce na plażach w Mrzeżynie czy Rogowie. Wydawać by się mogło, że takie zamglenie nie zachęca do plażowania, ale, jak widać, chętnych jednak nie brakuje. 

IMGW ostrzega przed burzami. Wysłano alerty RCB

Tymczasem IMGW Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w prawie całym kraju. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla większości województw, z wyjątkiem opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz zachodnich krańców Wielkopolski. W Małopolsce i na Podkarpaciu oraz w południowych powiatach Lubelszczyzny obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Tam, gdzie obowiązuje niższy stopień zagrożenia, synoptycy prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu w wysokości od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami może padać grad. Z kolei mieszkańcy terenów objętych drugim stopniem zagrożenia mogą się spodziewać burz, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu w wysokości od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 50 litrów oraz porywy wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami może padać grad. W sobotę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w tej sprawie alerty. 

Więcej o: