Dostępny na stronie arctowski.pl formularz zgłoszeniowy jest dostępny dla każdego, kto czuje się na siłach i spełnia wymogi, by wziąć udział w naukowej misji antarktycznej. Poszukiwani są m.in. kucharze (w tym pomoc kuchenna/administrator części hotelowej), mechanicy, informatycy i elektronicy. Oprócz nich Instytut Biochemii i Biofizyki PAN poszukuje także operatora pontonu typu Zodiac, operator drona, a także obserwatorów - ekologicznego, ds. monitoringu morskiego i hydrologicznego. Wszyscy chętni muszą do wypełnionego formularza załączyć CV, list motywacyjny oraz kwestionariusz osobowy.
Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację - wreszcie jest! Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłasza nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego
- podała Stacja w poscie na Facebooku.
Łatwo nie będzie. Rozmowy kwalifikacyjne mają trwać w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci mają przechodzić dodatkowe badania lekarskie. W okresie od czerwca do września będą trwały intensywne przygotowania do wyprawy. W tym okresie wybrańcy będą kierowani na grupowe i indywidualne szkolenia, by móc wyruszyć na Polską Stację Antarktyczną na przełomie września i października 2020 r.
W związku z tym, że cele stawiane przed kolejnymi wyprawami mogą się nieco różnić zarówno co do zadań do wykonania, jak i składu osobowego, wymagania dotyczące kandydatów co roku się zmieniają. Ich zakres, dokładny opis wraz z listą dokumentów, które należy uwzględnić w aplikacji, są co roku podawane w ogłoszeniu o naborze
- podał Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.
Warto dodać, że grupa zimująca, do której trwa nabór, pracuje w stacji przez cały rok (od października do listopada kolejnego roku) i składa się z 8 osób.