Jest praca na Antarktydzie w polskiej stacji. "Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację"

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosił nabór uczestników 45. wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Poszukiwani są m.in. kucharze, ekolodzy i operator pontonu. Termin zgłoszeń mija 8 marca.

Dostępny na stronie arctowski.pl formularz zgłoszeniowy jest dostępny dla każdego, kto czuje się na siłach i spełnia wymogi, by wziąć udział w naukowej misji antarktycznej. Poszukiwani są m.in. kucharze (w tym pomoc kuchenna/administrator części hotelowej), mechanicy, informatycy i elektronicy. Oprócz nich Instytut Biochemii i Biofizyki PAN poszukuje także operatora pontonu typu Zodiac, operator drona, a także obserwatorów - ekologicznego, ds. monitoringu morskiego i hydrologicznego. Wszyscy chętni muszą do wypełnionego formularza załączyć CV, list motywacyjny oraz kwestionariusz osobowy.

Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację - wreszcie jest! Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłasza nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego

- podała Stacja w poscie na Facebooku.

>>> W ramach 44. polskiej wyprawy antarktycznej zgłosiła się rekordowa liczba chętnych. Posłuchaj, co mówiła kierowniczka wyprawy:

Zobacz wideo

Wielka przygoda nie dla każdego

Łatwo nie będzie. Rozmowy kwalifikacyjne mają trwać w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci mają przechodzić dodatkowe badania lekarskie. W okresie od czerwca do września będą trwały intensywne przygotowania do wyprawy. W tym okresie wybrańcy będą kierowani na grupowe i indywidualne szkolenia, by móc wyruszyć na Polską Stację Antarktyczną na przełomie września i października 2020 r.

W związku z tym, że cele stawiane przed kolejnymi wyprawami mogą się nieco różnić zarówno co do zadań do wykonania, jak i składu osobowego, wymagania dotyczące kandydatów co roku się zmieniają. Ich zakres, dokładny opis wraz z listą dokumentów, które należy uwzględnić w aplikacji, są co roku podawane w ogłoszeniu o naborze

- podał Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

Warto dodać, że grupa zimująca, do której trwa nabór, pracuje w stacji przez cały rok (od października do listopada kolejnego roku) i składa się z 8 osób.

Więcej o:
Komentarze (35)
Jest praca na Antarktydzie w polskiej stacji. "Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację"
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 24 razy 14

  Tylko 8?
  1) Budyń
  2) Prezes
  3) Babcia Szydło
  4) Klempa
  5) Antoni
  6) Witek Tapir
  7) Krzywousty
  8) Zerro

  A co z resztą??

 • funkelnufka

  Oceniono 8 razy 8

  Rozumiem, iż nie posiadając zbyt wielu zdjęć z Antarktydy w celu zilustrowania artykułu podpieramy sie tym co wpadnie nam w ręce. Tu akurat Spitsbergen

 • antymilo92

  Oceniono 3 razy 1

  Mgr Przylebska juz ma miejsce w kuchni....

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 9 razy 1

  Pytam bez zgryźliwości- co trzeba zrobić, żeby być ekologiem z tzw. papierami i to takimi, że pozwolą za free pojechać do bazy? Przecież nie ma formalnej drogii- ani szkół, ani kursów. Czy wystarczy wysłać zdjęcia z protestów czy ognisty list motywacyjny. Raz jeszcze- nie kpię- ani z ludzi, ani z sytuacji planety- widziałem natomiast wielu ludzi, którzy pierwszy raz weszli do lasu i życie zaczęło im się mylić z fikcją; zwyczajnie mnie to zastanawia, bo inżyniera nie wezmą, ale rozdartego absolwenta filozofii już tak? Mogę być zainteresowany.

 • lgsz

  Oceniono 7 razy 1

  super sprawa, gdybym miała trochę mniej lat to ani sekundy bym się nie zastanawiała - za moich czasów studenckich na kierunku związanym z opisanymi zdaniami to tylko można było marzyć, kolga z roku tak bardzo chciał być i życ tam, że nawet na uczelni został i co najwazniejsze na wiele lat udało się spełnić to marzenie, szczególnie jest to super sprawa, że w Polsce od lat o zimie możemy tez marzyć

 • gw_admin

  Oceniono 2 razy 0

  Jest oferowane jakieś wynagrodzenie czy chętni pracują dla ideii?

 • 162tony

  Oceniono 6 razy 0

  Najważniejsze pytanie, czy w kibelku jest podgrzewana deska i czy jest zasięg WIFI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX