Jest praca na Antarktydzie w polskiej stacji. "Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację"

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosił nabór uczestników 45. wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Poszukiwani są m.in. kucharze, ekolodzy i operator pontonu. Termin zgłoszeń mija 8 marca.

Dostępny na stronie arctowski.pl formularz zgłoszeniowy jest dostępny dla każdego, kto czuje się na siłach i spełnia wymogi, by wziąć udział w naukowej misji antarktycznej. Poszukiwani są m.in. kucharze (w tym pomoc kuchenna/administrator części hotelowej), mechanicy, informatycy i elektronicy. Oprócz nich Instytut Biochemii i Biofizyki PAN poszukuje także operatora pontonu typu Zodiac, operator drona, a także obserwatorów - ekologicznego, ds. monitoringu morskiego i hydrologicznego. Wszyscy chętni muszą do wypełnionego formularza załączyć CV, list motywacyjny oraz kwestionariusz osobowy.

Wiemy, że bardzo długo czekaliście na tę informację - wreszcie jest! Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłasza nabór na uczestników 45. Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego

- podała Stacja w poscie na Facebooku.

>>> W ramach 44. polskiej wyprawy antarktycznej zgłosiła się rekordowa liczba chętnych. Posłuchaj, co mówiła kierowniczka wyprawy:

Zobacz wideo

Wielka przygoda nie dla każdego

Łatwo nie będzie. Rozmowy kwalifikacyjne mają trwać w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci mają przechodzić dodatkowe badania lekarskie. W okresie od czerwca do września będą trwały intensywne przygotowania do wyprawy. W tym okresie wybrańcy będą kierowani na grupowe i indywidualne szkolenia, by móc wyruszyć na Polską Stację Antarktyczną na przełomie września i października 2020 r.

W związku z tym, że cele stawiane przed kolejnymi wyprawami mogą się nieco różnić zarówno co do zadań do wykonania, jak i składu osobowego, wymagania dotyczące kandydatów co roku się zmieniają. Ich zakres, dokładny opis wraz z listą dokumentów, które należy uwzględnić w aplikacji, są co roku podawane w ogłoszeniu o naborze

- podał Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.

Warto dodać, że grupa zimująca, do której trwa nabór, pracuje w stacji przez cały rok (od października do listopada kolejnego roku) i składa się z 8 osób.

Więcej o: