USA. Pentagon publikuje trzy nagrania, na których widać UFO

Materiały są od kilku lat obecne w siecie i były analizowane przez badaczy UFO. Publikacja ich przez Pentagon to ważne potwierdzenie ich wiarygodności.

Jeden z filmów pochodzi z listopada 2004 roku, natomiast dwa ze stycznia 2015 roku. Przedstawione są na nich reakcje zdezorientowanych amerykańskich pilotów, którzy widzą niezidentyfikowane obiekty poruszające się na niebie ze znaczną prędkością.

Wszystkie materiały są znane badaczom UFO i od kilku lat krążą po sieci. Film z 2004 roku uznaje się jako jeden z najbardziej wiarygodnych materiałów w tej tematyce z racji tego, że nagranie jest bardzo wyraźne. Dwóch pilotów amerykańskiej marynarki wojennej zaczęło ścigać dziwny obiekt. Poruszał się pod wiatr z prędkością dochodzącą do 200 km/h, utrzymywał stałe położenie.

>>> Dowiedz się więcej: 7 najlepiej udokumentowanych rzekomych spotkań z UFO. "Spójrz, to się obraca"

Amerykańska armia potwierdza materiały z UFO

Publikacja materiałów wideo przez Pentagon rozwiewa wątpliwości co do ich autentyczności, a także tego, czy zostały wcześniej zmontowane bądź ucięte. Armia zdecydowała się na to po przeanalizowaniu, czy publikacja filmów nie ujawnia wrażliwych informacji. Pentagon klasyfikuje przedstawione na filmach obiekty latające jako UFO, gdyż nie jest w stanie stwierdzić, czym one są oraz skąd pochodzą. 

Mianem UFO określa się niezidentyfikowane obiekty latające. Nazewnictwo wywodzi się z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych określających obiekty na niebie, które nie da się określić bądź wyjaśnić za pomocą zjawisk atmosferycznych. UFO mylnie uznaje się za dowód istnienia życia pozaziemskiego. 

Treść oświadczenia Departamentu Obrony ws. publikacji materiałów z UFO można znaleźć w TYM MIEJSCU, natomiast filmy można pobrać TUTAJ

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk
Więcej o: