Elon Musk coraz bliżej kolonizacji kosmosu. SpaceX za tydzień ukończy kolejną rakietę - SN8

Sukcesem zakończyły się niedawne testy rakiet SN5 oraz SN6 stworzonych przez SpaceX. SN8 ma być gotowa w ciągu mniej więcej tygodnia. Rakieta ta ma wznieść się na 19 km w górę, co jest dużym skokiem jakościowym względem poprzednich prototypów.

Elon Musk zapowiedział, że do 2050 roku chce wysłać na Marsa milion osób. W wywiadzie dla Explore Mars zdradził, że w 2022 roku, chciałby umieścić na Czerwonej Planecie pierwszy ładunek, a w 2024 roku pierwszego człowieka. Póki co jego firma, SpaceX, musi się jednak skupić na opracowaniu działającej rakiety. 

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

SpaceX z udanymi testami prototypów Starship SN5 oraz SN6

Elon Musk poinformował, że prototypy SN5 oraz SN6 statku Starship wykonały udane próbne loty. Rakiety wzniosły się na wysokość 150 metrów i zostały bezpiecznie sprowadzone na ziemię, co zostało uznane za duży sukces. Były to pełne testy z symulowanym obciążeniem na czubku rakiety, które miało zastąpić stożek z ostatecznego projektu, mający za zadanie chronić ładunek rakiety

Elon Musk zapowiada, że Starship SN8 będzie gotowy w ciągu tygodnia

Miliarder zdradził, że w ciągu tygodnia SpaceX powinien ukończyć budowę kolejnego prototypu o nazwie SN8. Wersja te będzie dużo bardziej zbliżona do projektu zaprezentowanego w 2019 roku. Przede wszystkim na jej czubku znajdzie się stożek transportowy. Zostaną dodane także dodatkowe klapy. Nowa rakieta będzie więc dużo bardziej zaawansowana niż poprzednie prototypy. SN8 ma się bowiem wznieść na wysokość aż 60 tys. stóp, czyli około 19 km. Po osiągnięciu tej wysokości zostaną podjęte próby sprowadzenia rakiety na ziemię. 

Jeśli testy zakończą się powodzeniem, być może Elon Musk zdoła zrealizować cel na ten rok. Miliarder zapowiedział bowiem wcześniej, że Starship znajdzie się na orbicie do końca 2020 roku. 

Więcej o: