Koronawirus. W piątek decyzja o zamknięciu galerii handlowych, restauracji, barów. Co ze sklepami?

Koronawirus jest coraz większym zagrożeniem - liczba potwierdzonych przypadków choroby COVID-19 rośnie. Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, goszcząc w Gazeta.pl wyjaśniła, czego w najbliższych dniach i tygodniach mogą spodziewać się Polacy. Najważniejsza decyzja - o zamknięciu galerii handlowych, barów i restauracji, może zapaść jeszcze w piątek.
Zobacz wideo Minister Jadwiga Emilewicz była gościem specjalnego wydania porannej rozmowy Gazeta.pl

Jadwiga Emilewicz, gość wydania specjalnego porannej rozmowy w Gazeta.pl, wyjaśniła, czy należy spodziewać się zamknięcia galerii handlowych, restauracji i barów. Zagrożenie epidemiologiczne, wynikające z ekspansji koronawirusa, jest bowiem powodem podejmowania przez rząd kolejnych działań.

Zamknięcie galerii handlowych? Decyzji jeszcze nie ma, możliwa w piątek

Minister wyjaśniła, że decyzja o zamknięciu tego typu lokali może zapaść jeszcze w piątek.

Patrzymy na to, co się dzieje w mediach społecznościowych. Dzieci, które zostały w domach, umawiają się w galeriach handlowych. To, oczywiście, nie jest roztropne

- stwierdziła Emilewicz.

Wyjaśniła też, czy Polacy mogą spodziewać się zamykania sklepów spożywczych i innych placówek. Warto przypomnieć, że na tego typu restrykcje zdecydowały się władze Włoch.

Sklepy spożywcze nie będą zamykane. Polacy nie powinni martwić się o zapoatrzenie

Minister Emilewicz zapewniła też, że nie ma na razie podstaw, by zamykać sklepy spożywcze. Stwierdziła też, że produkty spożywcze sprzedawane w Polsce w 85 proc. pochodzą od polskich producentów.  - Jesteśmy największym producentów przetworów z owoców i warzyw, wszystkie produkty mączne pochodzą z półproduktów wytwarzanych w naszym kraju - zapewniła minister.

Koronawirus w Polsce. Liczba potwierdzonych przypadków wzrasta

W piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wykrycie trzech nowych przypadków infekcji koronawirusem. Chodzi o dwie osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin), i jednej osoby z w woj. mazowieckiego (Warszawa). Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem to 61, ponadto jedna osoba zmarła.

Zobacz również:

Więcej o: