Microsoft odwołuje ogromną konferencję Build. Może przenieść wydarzenie do internetu

Microsoft nie zorganizuje zaplanowanej na maj 2020 roku konferencji Build. A przynajmniej nie w takiej formie, jaką znamy od lat. Być może wydarzenie zostanie przeniesione do internetu, ale decyzji na razie nie podjęto.
Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Microsoft poinformował właśnie o odwołaniu konferencji Build, która odbyć miała się w dniach 19-21 maja 2020 w Seattle w USA. Firma postanowiła nie podejmować ryzyka organizacji wydarzenia gromadzącego kilka tysięcy osób w obliczu zagrożenia nowym typem koronawirusa. Po raz pierwszy Biuld nie odbędzie się w formie, jaką znamy od lat.

Konferencja Build może zostać przeniesiona do internetu

Firma nie chce jednak zostawić na lodzie programistów i fanów nowych technologii  Dlatego wydarzenie zostanie zorganizowane w inny sposób i całkowicie przeniesione do internetu. Na razie amerykański gigant nie zdradza jednak, w jaki sposób będzie wyglądał tegoroczny Build. Nie wiadomo też, czy transmisja z konferencji będzie dostępna dla wszystkich. Szczegóły mają zostać ujawnione już wkrótce.

Microsoft Biuld to jedna z najważniejszych konferencji poświęconych programistom w branży. Gigant z Redmond organizują ją co roku od 9 lat. Podczas wydarzenia firma założona przez Billa Gatesa i Paula Allena prezentuje nowe technologie, narzędzia czy funkcje, z którym będziemy korzystać w najbliższej przyszłości m.in. Windowsie, pakiecie Office, platformie Azure lub na urządzeniach firmy.

Kolejne konferencje odwoływane. Wszystkiemu winny koronawirus

Decyzja o odwołaniu Microsoft Build była jednak kwestią czasu. Warto przypomnieć, że nieco wcześniej podobne wydarzenie dla programistów, ale organizowane przez Google zostało odwołane i może zostać przeniesione do internetu (mowa oczywiście o Google I/O). 

Od początku epidemii koronawirusa z Wuhan całkowicie odwołano lub przeniesiono przynajmniej kilkanaście istotnych wydarzeń technologicznych na całym świecie. W lutym nie zorganizowano m.in. najważniejszych targów technologicznych na świecie, czyli barcelońskiego kongresu MWC 2020, a wielkie święto graczy w Katowicach (IEM 2020) odbyło się w marcu przy pustych trybunach.

Więcej o: