Koronawirus. "Lot do domu" dla Polaków - strona już działa. Znamy ceny biletów

Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej, opowiadając o rozwiązaniach na czas zawieszenia lotów międzynarodowych, ogłosił program dodatkowych lotów czarterowych "Lot do domu". Program skierowany jest do Polaków chcących wrócić do kraju, którzy nie są w stanie zrobić tego inaczej (np. drogą lądową). Strona już działa. Wiadomo też, ile kosztuje taki transport.

 - Będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich - za resztę ceny dopłaci państwo polskie - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu poinformował, że dotychczas zaplanowane loty czarterowe odbędą się zgodnie z harmonogramem. Sporo zmienia się natomiast dla osób, które chcą wrócić do kraju, ale nie mogą zrobić tego na podstawie wykupionych wcześniej biletów.

- Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty liniami LOT - mówił Mateusz Morawiecki. Te specjalne loty obejmą osoby, które przebywają obecnie w:  

  • Wielkiej Brytanii,
  • Irlandii,
  • Malcie,
  • Cyprze
  • i Stanach Zjednoczonych. 
Zobacz wideo Premier zapowiada państwową pomoc w powrocie do Polski

Koronawirus. "Lot do domu" dla Polaków. Znamy ceny biletów

Takie osoby mogą również skorzystać z drugiego rozwiązania, które przeznaczono dla reszty. Otóż powstały strony PLL LOT lotdodomu.pl lub lotdodomu.com, na których można już zapisywać się na lot powrotny do Polski. 

W sobotę premier informował, że cena za taki przelot będzie zryczałtowana, ale nie podał więcej szczegółów. Teraz portal money.pl poinformował, powołując się na oficjalny komunikat naszego narodowego przewoźnika, że wysokość zryczałtowanej stawki za powrót do Polski będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. I tak: za przelot w granicach Europy kwota ta będzie wynosić od 400 do 800 zł, a za przelot dalekiego zasięg będzie to 1600 – 2400 zł. - Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd - dodaje PLL LOT. 

PLL LOT zacznie realizować program "Lot do domu" od poniedziałku, a pierwsze samoloty czarterowe mają ruszyć jeszcze w niedzielę. 

Szacuje się, że w tej chwili za granicą przebywa od 200 do 400 tysięcy Polaków, którzy mogą chcieć powrócić w najbliższym czasie do kraju.

Więcej o: