PIT 2020. Termin składania deklaracji podatkowych zostanie przedłużony. Powodem koronawirus

Do 30 kwietnia powinniśmy rozliczyć PIT z urzędem skarbowym. Termin ten ulegnie jednak wydłużeniu w związku z koronawirusem. Czas na złożenie deklaracji podatkowej wydłuży się przynajmniej o miesiąc.

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Standardowo na złożenie deklaracji podatkowej PIT-36 oraz PIT-37 (na których to formularzach rozlicza się najwięcej osób) jest czas do 30 kwietnia. W przypadku niezłożenia takiej deklaracji urząd skarbowy sam nas rozliczy. To jednak sprawia, że nie będzie można odliczyć żadnej ulgi, więc warto się tym zająć osobiście. W związku z pandemią koronawirusa najlepiej zrobić to przez internet, na portalu Twój e-PIT. Dzięki temu nie trzeba wychodzić w domu, ani czekać na otwarcie urzędów skarbowych, które i tak zawiesiły przyjmowanie petentów co najmniej do 27 marca. Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że rząd opracował zestaw zaleceń związanych z pandemią koronawirusa, to tzw. tarcza antykryzysowa. Jednym z założeń, jest wydłużenie czasu na rozliczenie się z urzędem skarbowym. 

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz odpowiada na pytania widzów w sprawie „tarczy antykryzysowej”

Termin na rozliczenie PIT wydłuży się 

Ministerstwo Finansów na konferencji prasowej w sprawie "tarczy antykryzysowej" wypowiedziało się na temat przesunięcia terminu składania deklaracji podatkowych. Szef resortu, Tadeusz Kościński zapowiedział, że PIT będziemy mogli rozliczyć miesiąc lub nawet dwa później, podaje PIT.pl. Potwierdził to też przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, Łukasz Schreiber, który w programie "Sygnały dnia" w pierwszym programie Polskiego Radia powiedział, iż rząd planuje wydłużyć terminy składania deklaracji podatkowych do końca maja. 

Z oficjalnym apelem o przesunięcie terminów do Ministerstwa Finansów wystąpiła wcześniej Krajowa Rada Doradców Finansowych. O odroczenie wnioskowało również Stowarzyszenie Księgowych. Rząd nie przedstawił dotąd konkretnych projektów ustaw, które by to regulowały.  

Więcej o:
Komentarze (33)
PIT 2020. Termin składania deklaracji podatkowych zostanie przedłużony. Powodem koronawirus
Zaloguj się
 • aa1000

  Oceniono 11 razy 11

  Dziwny ten rząd.
  Złożenie , banalnych w sumie, papierów wymaga przesunięcia terminu.
  Wybory, struktura bez porównanie bardziej skomplikowana, nie wymaga przesunięcia.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 9 razy 9

  PIT-28 do 30 kwietnia ??? Poduczcie się pismaki !

 • kolo125

  Oceniono 7 razy 7

  PIT 2020 to dopiero za rok !!!! kiedy się nauczycie?

 • gobofraggle

  Oceniono 3 razy 3

  Łaskawcy. Czesi już z tydzień temu przenieśli termin rozliczenia na koniec lipca.

 • andi113

  Oceniono 3 razy 3

  A co ze sprawozdaniami finansowymi,które trzeba podpisać do końca marca??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX