Są na pierwszej "linii frontu". Jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi premiują kasjerów za pracę?

Sieci handlowe zachęcają kasjerów, którzy pracują w czasie epidemii koronawirusa, do obecności w pracy. Biedronka, Lidl, Kaufland i Aldi oferują pracownikom specjalne premie.

Epidemia koronawirusa stwarza szczególne warunki pracy dla kasjerów. Wiele polskich sieci premiuje sprzedawców, którzy w muszą wykonywać swoje obowiązki w cięższych niż do tej pory warunkach.

Biedronka premiuje sprzedawców specjalnym dodatkiem

Pracownicy sieci Biedronka mogą liczyć na dodatkowe 300 zł premii za pracę w dniach 9-14 marca - podaje Banki. Pracownicy, którzy mają dzieci w wieku do 14 lat otrzyma dodatek, jeśli w wymienionym terminie przepracuje chociaż jeden dzień.

Lidl zapewnia o dodatkowych premiach

Wysokości premii, którą otrzymają pracownicy sieci Lidl, jeszcze nie znamy. Wiemy jednak, że zatrudnieni w firmie otrzymają dodatki wielkanocne - w wysokości 450 i 300 zł.

Sieć skróciła też nieznacznie godziny pracy swoich placówek - będą otwarte do godz. 21.

Kaufland podnosi dodatek motywacyjny

Pracownicy sieci Kaufland, powiązanej kapitałowo z właścicielem Lidla, mogą liczyć na dodatek do pensji. 500 zł otrzymać mogą ci, którzy między 1 a 15 marca będą mieli stuprocentową frekwencję. Za obecność w dniach 16-31 marca można uzyskać dodatkowe 500 zł - łącznie kwota dodatku może więc wynieść 1000 zł.

Aldi ma dla pracowników nawet 1000 zł

Sieć Aldi zapowiedziała premie dla pracowników wynoszące do 1000 zł. Szansę na nią mają ci, którzy będą pracować podczas stanu zagrożenia epidemicznego.

Czytaj też: Koronawirus. Sasin o spółkach Skarbu Państwa: Odczują skutki epidemii. W najtrudniejszej sytuacji LO

- Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu, którzy w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty stając się ich bohaterami w codzienności - informuje Aldi w komunikacie.

Więcej o: