Koronawirus. Putin przełożył głosowanie ws. poprawek do konstytucji i ogłosił tydzień wolnego

Podczas orędzia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin przedstawił plan działań na najbliższe dni w związku z epidemią koronawirusa. W przyszłym tygodniu praca większości przedsiębiorstw zostanie zawieszona. Ponadto, rosyjski przywódca zdecydował się przełożyć kwietniowe głosowanie ws. poprawek do konstytucji.

Władimir Putin wygłosił orędzie telewizyjne w związku z pandemią koronawirusa, która dotarła również do Rosji. Putin przedstawił działania państwa w najbliższych dniach w celu zahamowania rozszerzania się koronawirusa, a także wypowiedział się na temat pomocy rządu dla przedsiębiorców. Ponadto, prezydent Rosji poinformował o odwołaniu ogólnokrajowego głosowania ws. poprawek do konstytucji.

Koronawirus. Władimir Putin przedstawił plan działań Rosji w związku z epidemią 

Poza apelem o pozostaniu w domach i podporządkowaniu się poleceniom służb sanitarnych Władimir Putin przekazał, że w Rosji zostaje zawieszona działalność wszystkich przedsiębiorstw poza tymi, których działalność jest niezbędna w celu zapewnienia podstawowych potrzeb obywateli. W związku z tym, dni od 28 marca do 5 kwietnia będą dniami wolnymi od pracy. Obostrzenia dotyczą również pracy urzędów i innych instytucji publicznych. Władimir Putin stwierdził, że zawieszenie może zostać przedłużone w przypadku, jeśli epidemia koronawirusa nie zostanie zahamowana. 

Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem

Prezydent Rosji odniósł się również do sytuacji przedsiębiorców, którzy w związku z obostrzeniami mogą zmagać się z problemami finansowymi. Putin polecił rosyjskiemu rządowi stworzenie udogodnień zarówno dla pracodawców, jak i osób zatrudnionych. Ich głównym celem ma być utrzymanie miejsc pracy. Na razie nie wiadomo, jakie przepisy wejdą w życie, ale chodzi przede wszystkim o ulgi podatkowe, odroczenia spłaty kredytów oraz opłat. Ponadto, na większą pomoc finansową będą mogły liczyć osoby dotknięte skutkami kryzysu gospodarczego.

Koronawirus w Rosji. Przełożone ogólnokrajowe głosowanie. Putin: Życie ludzi jest dla nas priorytetem 

Rosyjski przywódca podjął także decyzję o odwołaniu ogólnokrajowego głosowania ws. poprawek do konstytucji, które zaplanowane było na 22 kwietnia. - Absolutnym priorytetem dla nas jest zdrowie, życie i bezpieczeństwo ludzi. Dlatego uważam, że głosowanie powinno zostać przełożone na późniejszy termin - mówił podczas orędzia Putin, cytowany przez agencję Reutera.

Nowy termin zostanie podany w momencie, gdy sytuacja związana z pandemią koronawirusa będzie opanowana. W Rosji chorych jest na chwilę obecną około 650 osób. 

Więcej o:
Komentarze (92)
Koronawirus. Putin przełożył głosowanie ws. poprawek do konstytucji i ogłosił tydzień wolnego
Zaloguj się
 • lblblblb

  Oceniono 38 razy 28

  To już nawet Putin ma większy szacunek do swoich obywateli niż ta nasza kulawa pokraka.

 • koment22

  Oceniono 29 razy 19

  Polacy do urn ! Najpierw w formie cielesnej do wyborczych, potem w formie sproszkowanej do właściwych.

 • janusz_znafca

  Oceniono 29 razy 19

  Każdy przywódca potrafi się zachować przytomnie. Wyjątkiem są jak zwykle gburowate piSSowskie piSSdzielce.

 • expert325

  Oceniono 27 razy 17

  mówią na mieście różnie ale trzeba przyznać, że tym razem zachował się na poziomie

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 16 razy 10

  Władimir Putin wygłosił orędzie telewizyjne w związku z pandemią koronawirusa, która przypadkowo dotarła również do Rosji i przełożył głosowanie ws. poprawek do konstytucji :
  Absolutnym priorytetem dla nas jest zdrowie, życie i bezpieczeństwo ludzi.
  Jarosław Kaczyński w RMF o przełożeniu wyborów:
  Nie ma ku temu żadnych przesłanek konstytucyjnych

 • pedro.666

  Oceniono 18 razy 10

  Putin nie ma albowiem kaczych łapek i nie przebiera nimi do władzy, do urny, do władzy, so urny...

 • czarnyminio

  Oceniono 10 razy 6

  10 maja to ma się odbyć klepniecie Dudy a nie wybory. Chodzi o usankcjonowanie drugiej kadencji aby prezes miał czyste i pewne zaplecze. Kto z Polaków nie trafi do krainy wiecznych łowów z powodu szaleństwa prezesa zamieszka w kaczej krainie pisiej szczęśliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX