Koronawirus w Polsce. Tesco wprowadza limity dla zakupów przez internet

Sieć Tesco zdecydowała się wprowadzić limity na zakupy w sklepach internetowych. Ograniczenia dotyczyć będą nie tylko ilości wybranych produktów, ale również łącznej wagi zamówienia.

W związku z epidemią koronawirusa wiele osób decyduje się na zakupy w sklepach internetowych. Ich  oblężenie spowodowało spore opóźnienia w dostawach, sprzedawcy muszą się zmierzyć także z wizją niedoboru produktów. Z tego powodu część z nich, w tym popularna sieć Tesco, decyduje się na wprowadzenie obostrzeń - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl

Koronawirus w Polsce. Tesco wprowadza limity na zakupy w sklepie internetowym 

Aby móc oferować nasze usługi jak największej liczbie klientów i zapobiec hurtowym zakupom, wszelkie nowe zamówienia złożone lub zmienione od 30 marca będą ograniczone do maksymalnej wagi 80 kg na zamówienie. Jeśli osiągniesz maksymalny limit, zostaniesz o tym poinformowany w trakcie składania swojego zamówienia

- czytamy w komunikacie sieci. Ponadto, zdecydowano się także utrzymać limit zakupów na produkty cieszące się największą popularnością. W połowie marca wynosił on sześć sztuk. Natomiast w celu ograniczenia kontaktu pracowników sieci z klientami za zakupy w internecie można płacić tylko online. 

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Koronawirus w Polsce. Jakie sieci wprowadziły limity? 

Poza Tesco Online na wprowadzenie limitów zdecydowały się drogerie Rossmann oraz Hebe. W pierwszej sieci klienci mogą zakupić jedynie trzy sztuki wybranych artykułów higieny osobistej, takich jak papier toaletowy, mydło, żele antybakteryjne. W Hebe natomiast limit ten wynosi pięć sztuk. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Koronawirus w Polsce. Tesco wprowadza limity dla zakupów przez internet
Zaloguj się
 • ja ja

  Oceniono 13 razy 13

  Ci to mają wiecznie problem. W niedziele nieczynne - źle bo za mało sprzedają. Teraz limity, bo klienci za duzy kupują. Chyba cały management do bani.

 • goostuff

  Oceniono 4 razy 4

  Oni mają tylko problemy. W marcu dwa zamówienia, ok. 250 zł każde. Żadnego nie zrealizowali, o anulacjii informując sms-em na 2 godz. przed dostawą. Zamówienia złożone z ponad tygodniowym wyprzedzeniem. Niech spierd#lają.

 • sarton

  Oceniono 4 razy 4

  bolało ich że ludzie zamawiali po 300 kg zakupów za 14,99... teraz takiego klienta skasują za 60 PLN ;) to ma sens

 • zdziwiony1980

  Oceniono 7 razy 3

  No i bardzo dobrze , kto normalny kupuje więcej niż 80 kg na raz ? albo 6 szt jednego produktu. To nie Makro z dostawą do domu.

 • andywaw

  Oceniono 2 razy 2

  "Ograniczenia dotyczyć będą nie tylko LICZBY wybranych produktów...", a nie "ilości produktów". Produkty można policzyć.

 • ba_sw_ek

  Oceniono 1 raz 1

  Tesco się po prostu zwija z Polski. Już dawno o tym pisaliście

 • foxa19

  Oceniono 1 raz 1

  Do 80 kg ??? Limit byl zawsze do 30 kg na 1 zamowienie

 • karollorak

  Oceniono 1 raz 1

  Jak spadły obroty w biedrze i kauflaku od razu otworzono drzwi na oścież!
  Proszę zapraszamy - limity klientów!
  Zysk kochani, zysk! W mim mieście sanepid milczy - zamknęli się w biurach i tyle. Co będą ryzykować.
  Sobota, rano grill po południu wizyta w kaufie. Całe rodziny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX