Koronawirus w Polsce. Tesco wprowadza limity dla zakupów przez internet

Sieć Tesco zdecydowała się wprowadzić limity na zakupy w sklepach internetowych. Ograniczenia dotyczyć będą nie tylko ilości wybranych produktów, ale również łącznej wagi zamówienia.

W związku z epidemią koronawirusa wiele osób decyduje się na zakupy w sklepach internetowych. Ich  oblężenie spowodowało spore opóźnienia w dostawach, sprzedawcy muszą się zmierzyć także z wizją niedoboru produktów. Z tego powodu część z nich, w tym popularna sieć Tesco, decyduje się na wprowadzenie obostrzeń - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl

Koronawirus w Polsce. Tesco wprowadza limity na zakupy w sklepie internetowym 

Aby móc oferować nasze usługi jak największej liczbie klientów i zapobiec hurtowym zakupom, wszelkie nowe zamówienia złożone lub zmienione od 30 marca będą ograniczone do maksymalnej wagi 80 kg na zamówienie. Jeśli osiągniesz maksymalny limit, zostaniesz o tym poinformowany w trakcie składania swojego zamówienia

- czytamy w komunikacie sieci. Ponadto, zdecydowano się także utrzymać limit zakupów na produkty cieszące się największą popularnością. W połowie marca wynosił on sześć sztuk. Natomiast w celu ograniczenia kontaktu pracowników sieci z klientami za zakupy w internecie można płacić tylko online. 

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Koronawirus w Polsce. Jakie sieci wprowadziły limity? 

Poza Tesco Online na wprowadzenie limitów zdecydowały się drogerie Rossmann oraz Hebe. W pierwszej sieci klienci mogą zakupić jedynie trzy sztuki wybranych artykułów higieny osobistej, takich jak papier toaletowy, mydło, żele antybakteryjne. W Hebe natomiast limit ten wynosi pięć sztuk. 

Więcej o: