Koronawirus w Polsce. Grzegorz Hajdarowicz proponuje m.in. zawieszenie programu 500 plus

Grzegorz Hajdarowicz zaproponował szereg rozwiązań, które mogą pomóc przezwycieżyć kryzys związany z epidemią koronawirusa. Wśród postulatów znalazło się m.in. zawieszenie programu 500 plus czy poboru podatków PIT oraz składek na ZUS.

Grzegorz Hajdarowicz to biznesmen, przewodniczący rady nadzorczej Gremi Media, wydawców "Parkietu" oraz "Rzeczpospolitej". To właśnie na stronie internetowej rp.pl ukazał się autorski wpis Hajdarowicza o tytule: "Koronawirus: Nikt nie chce słyszeć prawdy?", w którym przedsiębiorca z wieloletnim stażem zaprezentował swoje poglądy na temat walki z epidemią koronawirusa oraz jej konsekwencjami.

Zobacz wideo Czy

Koronawirus w Polsce. Grzegorz Hajdarowicz: Powrót "do życia" już po Wielkanocy

Hajdarowicz rozpoczyna tekst od krytyki działalności rządu, uznając obecne decyzje za pójście na łatwiznę. W kontrze do nich przedstawia szereg postulatów, które według niego pozwoliłby Polsce poradzić sobie z kryzysem powstałym z powodu epidemii. 

Jak twierdzi biznesmen, aktywność publiczna, w tym szkoły oraz zakłady pracy, powinny wrócić do działalności już po Świętach Wielkanocnych, czyli od 14 kwietnia. W miarę możliwości należałoby utrzymać jednak pracę zdalną, natomiast osoby starsze musiałyby przebywać w dalszej izolacji, aż do chwili unormowania się sytuacji. Wśród rozwiązań problemu znalazły się jednak bardziej dalekosiężne pomysły.

Szef Gremi Media z mocnym apelem w związku z epidemią koronawirusa 

Według Grzegorza Hajdarowicza w rządowym programie gospodarczym na lata 2020-2023 powinny znaleźć się m.in. zawieszenie poboru podatków PIT i ZUS do końca 2020 roku, wprowadzenie odroczeń kredytowych o rok spłaty przy spłacie odsetek, zawieszenie kodeksu pracy czy skrócenie o połowę dni urlopowych w 2020 i 2021 roku. W "planie Hajdarowicza" pojawiły się również postulaty ograniczające pomoc socjalną. Chodzi o zawieszenie programu 500 plus, wstrzymanie 13. emerytur przy utrzymaniu pomocy dla osób zagrożonych skrajną biedą. 

Musimy żyć, pracować i iść do przodu: dla siebie, naszych dzieci, dla naszego kraju i naszej planety. Pytanie, czy ktoś ten apel usłyszy? Czy zostanie usłyszany dopiero wtedy, kiedy wydarzy się gospodarcza katastrofa, będziemy mieli na głowie 6 mln bezrobotnych, chleb będzie kosztował 10 tys. zł, a na ulicach królować będą przestępcy i anarchia? Jeśli nastąpi apokalipsa, na wprowadzenie tych zmian może być niestety za późno. Może więc warto to przemyśleć z wyprzedzeniem?

- apeluje na koniec Hajdarowicz. 

Więcej o:
Komentarze (140)
Koronawirus w Polsce. Grzegorz Hajdarowicz proponuje m.in. zawieszenie programu 500 plus
Zaloguj się
 • snooka

  Oceniono 41 razy 27

  500+ to jedyne pieniądze jakie wielu Januszy biznesu zobaczy w najbliższych miesiącach ...

 • c.t.k

  Oceniono 29 razy 23

  Ciekawe co z F-35?. Będą na ch*j potrzebne, ale chyba będziemy musieli je kupić, żeby pomóc Ameryce odbić się od dna.

 • volongoto41

  Oceniono 29 razy 17

  Panie Hajdarowicz!
  To prywatny sektor stworzył umowy śmieciowe dla wygody i zysków, a teraz w samym środku pandemii zasiłki tym ludziom będzie musiało wypłacić państwo. Bo jak zyski - to my, ale jak koszty - to niech państwo się martwi. I to działa na wszystkich poziomach. Na Pańskim poziomie również.

 • sly.pl

  Oceniono 38 razy 14

  Mam nieodparte wrażenie, że pomyślał o sobie (bogatych) nie o normalnych Polakach

 • nessuno

  Oceniono 18 razy 12

  Panie Hajdarowski, a czemu ani słowa o niebotycznych zarobkach choćby w NBP?
  Dlaczego ani słowa o konieczności oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniądzem poprzez albo zwolnienie, albo obniżenie pensji Galpińskiego oraz jego blond dwórek? Przecież takich warchołów są w Polsce tysiące.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 22 razy 12

  500 plus zostanie zabrane ale przez inflację, raz danej łapówki zabrać nie można ...a że wolak głupi jak gęś to się zorientuje dopiero jak 500zł nie starczy na fajki lub dwa mocne piwa..

 • morgenroth

  Oceniono 20 razy 10

  Gdzie masz zarejestrowane biznesy? Może te rady wyślij rządom Cypru albo Luksemburga?

 • dioskorides

  Oceniono 10 razy 10

  Najpierw "Według Grzegorza Hajdarowicza w rządowym programie gospodarczym na lata 2020-2023 powinny znaleźć się m.in. zawieszenie poboru podatków PIT i ZUS do końca 2020 roku, wprowadzenie odroczeń kredytowych o rok spłaty przy spłacie odsetek, zawieszenie kodeksu pracy czy skrócenie o połowę dni urlopowych w 2020 i 2021 roku. W "planie Hajdarowicza" pojawiły się również postulaty ograniczające pomoc socjalną. Chodzi o zawieszenie programu 500 plus, wstrzymanie 13. emerytur przy utrzymaniu pomocy dla osób zagrożonych skrajną biedą. "

  Musimy żyć, pracować i iść do przodu: dla siebie, naszych dzieci, dla naszego kraju i naszej planety. Pytanie, czy ktoś ten apel usłyszy? "
  Skrajna bezczelność, poza ostatnim zdaniem praktycznie żadnego ale to żadnego zaciśnięcie pasa przez przedsiębiorców. Nie jestem fanem rozdawnictwa, ale jak tak to goście płaczą że komunizm że zaglądają im do kieszeni. Jak przychodzi kryzys to gość sam chetnie zagląda do kieszeni innych, oczekuje zawieszenie płacenia podatkow żeby JEMU bylo lepiej i złagodzenie prawa pracy, oraz oczekuje większej pracy od innych. Pytanie co jeden z drugim łaskawców "ratujących miejsca pracy" poświęci ?

 • stef0909

  Oceniono 13 razy 9

  Też mi autorytet ....za lewe wexle wykupił i doprowadził do upadku kilka firm....../np Dragmor/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX