Prezes ZUS: Mamy ośmiokrotny wzrost liczby wniosków o ulgi. Powodem koronawirus

Ile firm przetrwa burzę, którą wywołała epidemia koronawirusa? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy informacje o tym, ile firm próbuje chronić się przed skutkami rozprzestrzeniającej się choroby. Gertruda Ucińska, prezes ZUS, goszcząc w programie "Studio Biznes" przyznała, że znacząco więcej firm prosi o pomoc. Wyjaśniła też, że składki na ZUS mogą zostać umorzone.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że przedsiębiorcy proszą ZUS o pomoc. Tarcza antykryzysowa, która weszła w życie 1 kwietnia, w największym stopniu chroni najmniejsze firmy. Te, które zatrudniają do dziewięciu osób, przez trzy miesiące nie będą musiały płacić składek.

Prezes ZUS zdradza, że znacznie więcej firm prosi o pomoc. Powodem koronawirus

Gertruda Ucińska, prezes ZUS, goszcząc w programie "Studio Biznes" nie kryła, że sytuacja wielu polskich przedsiębiorstw jest trudna. Zakład odnotował bowiem ośmiokrotny wzrost wniosków o przyznanie ulg.

Zobacz wideo Gertruda Ucińska, prezez ZUS, goszcząc w programie 'Studio Biznes' wyjasniła, jak firmy reagują na problemy wywołane koronawirusem

Tarcza antykryzysowa nie starcza? Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS

Przedsiębiorcy mają możliwość ubiegania się w ZUS o rozłożenie składek na raty, a nawet ich anulowanie. Tę możliwość przepisy dają w każdej sytuacji. Regulacje, które wniosła tarcza antykryzysowa, mają wprowadzić dalsze ułatwienia. Ci, którzy zatrudniają więcej niż dziewięć osób, mogą bowiem liczyć na trzymiesięczną przerwę w opłacaniu składek. Oznacza to jednak, że w czerwcu będą musieli uregulować poczwórne należności.

Czytaj też: Ruszyła wypłata trzynastej emerytury. Do kiedy trwają wypłaty? Kto nie dostanie trzynastki z ZUS?

O co proszą przedsiębiorcy ZUS? Jaka sytuacja uprawnia przedsiębiorcę do wniosku o umorzenie składek na ZUS? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o: