Prezes ZUS: Mamy ośmiokrotny wzrost liczby wniosków o ulgi. Powodem koronawirus

Ile firm przetrwa burzę, którą wywołała epidemia koronawirusa? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy informacje o tym, ile firm próbuje chronić się przed skutkami rozprzestrzeniającej się choroby. Gertruda Ucińska, prezes ZUS, goszcząc w programie "Studio Biznes" przyznała, że znacząco więcej firm prosi o pomoc. Wyjaśniła też, że składki na ZUS mogą zostać umorzone.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że przedsiębiorcy proszą ZUS o pomoc. Tarcza antykryzysowa, która weszła w życie 1 kwietnia, w największym stopniu chroni najmniejsze firmy. Te, które zatrudniają do dziewięciu osób, przez trzy miesiące nie będą musiały płacić składek.

Prezes ZUS zdradza, że znacznie więcej firm prosi o pomoc. Powodem koronawirus

Gertruda Ucińska, prezes ZUS, goszcząc w programie "Studio Biznes" nie kryła, że sytuacja wielu polskich przedsiębiorstw jest trudna. Zakład odnotował bowiem ośmiokrotny wzrost wniosków o przyznanie ulg.

Zobacz wideo Gertruda Ucińska, prezez ZUS, goszcząc w programie 'Studio Biznes' wyjasniła, jak firmy reagują na problemy wywołane koronawirusem

Tarcza antykryzysowa nie starcza? Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS

Przedsiębiorcy mają możliwość ubiegania się w ZUS o rozłożenie składek na raty, a nawet ich anulowanie. Tę możliwość przepisy dają w każdej sytuacji. Regulacje, które wniosła tarcza antykryzysowa, mają wprowadzić dalsze ułatwienia. Ci, którzy zatrudniają więcej niż dziewięć osób, mogą bowiem liczyć na trzymiesięczną przerwę w opłacaniu składek. Oznacza to jednak, że w czerwcu będą musieli uregulować poczwórne należności.

Czytaj też: Ruszyła wypłata trzynastej emerytury. Do kiedy trwają wypłaty? Kto nie dostanie trzynastki z ZUS?

O co proszą przedsiębiorcy ZUS? Jaka sytuacja uprawnia przedsiębiorcę do wniosku o umorzenie składek na ZUS? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o:
Komentarze (12)
Prezes ZUS: Mamy ośmiokrotny wzrost liczby wniosków o ulgi. Powodem koronawirus
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  Oceniono 7 razy 7

  Niestety teraz karty rozdaje PiS czyli Pandemia i Sanepid.
  Ratuj się kto może!

 • wino0000006

  Oceniono 6 razy 6

  Nie po to płaciłem podatki na państwo, żeby teraz te rządzące małpy trzymały dla siebie kasę w takiej sytuacji. Nie obchodzi mnie co ZUS mówi - wszyscy pracodawcy mają być zwolnieni ze składek zus i podatków. Bo to my utrzymujemy to państwo i chyba ludziom się w doopach poprzewracało z lewicowo-socjalistycznymi hasełkami o równości. Jak nie będzie pracodawców - to wszyscy będziecie za chwile na zasiłkach - bez pracy, bez pieniędzy, bez przyszłości.

 • drendriu

  Oceniono 5 razy 5

  ZUS to się dopiero zdziwi, bo właśnie cała SZARA STREFA ruszyła się zarejestrować jako bezrobotni... Drukować nie nadążą...

 • kkdg.2000

  Oceniono 4 razy 4

  ,,Ci, którzy zatrudniają więcej niż dziewięć osób, mogą liczyć na trzymiesięczną przerwę w opłacaniu składek. Oznacza to jednak, że w czerwcu będą musieli uregulować poczwórne należności''
  ha,ha,ha,ha

 • amorvertical

  Oceniono 3 razy 3

  S k u r w y .... syny. To jest ta tarcza z tektury? Cała Europa daje wymierną pomoc żeby firmy przetrwały. A u nas właśnie zaczyna się dożynanie. Kogo w czerwcu będzie stać żeby zapłacić 2 x tyle na ZUS? Kaczy dupek i Pinokio nie mają pojęcia rządzeniu. Potrafią tylko kraść i się modlić

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 3 razy 3

  Dwa przeciwstawne obozy PO i PIS reformowały przez ostatnie 25 lat system ubezpieczeń społecznych.
  Dla ułatwienia podam, że to są składki pracowników, wielu nawet czterdziestoletnich pracowników.
  Komuna rozpie...ła ten system, ale miało być bajecznie. Reprywatyzacja pokryje zobowiązania dla emerytów. Ch..j z tego wielki. OFE zebrało kasę dla siebie i ma w dupie emerytów.

 • budnyszymon

  Oceniono 4 razy 2

  zus ....hmmm zawsze kojarzy mi sie z chachmentami

 • yaroslava_kaczelnik

  Oceniono 2 razy 0

  nosz qr.... do 9 osob.... a jak ktos zatrudnia 20 albo 100 albo 200??? Co ma zrobic??? przeciez to jest zagrywka, kielbacha wyborcza dla samozatrudnionych i malych dzialalnosci uslugowych, remontowych itp itd czyli dla wyborcow tej przestepczej organizacji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX