Netto wydłuża godziny otwarcia i wprowadza rabaty dla kilku grup klientów

Sieć sklepów Netto zdecydowała się wprowadzić 10-proc. rabat dla pracowników ochrony zdrowia, a także służb mundurowych. To podziękowanie za ich zaangażowanie w walkę z epidemią koronawirusa. Netto, podobnie jak część sieci w Polsce, zdecydowało się również wydłużyć czas pracy swoich placówek handlowych.

Sieć sklepów Netto zdecydowała się zmienić godziny otwarcia sklepów w odpowiedzi na ograniczenia wprowadzone od 1 kwietnia dotyczące liczby osób, które w tym samym czasie mogą przebywać w sklepie. Od 4 do 10 kwietnia sklepy będą czynne w godz. 6-24, natomiast 11 kwietnia w Wielką Sobotę placówki będą otwarte od godz. 6 do 13. 

Netto dziękuje pracownikom służby zdrowia i mundurowym za zaangażowanie w walkę z epidemią koronawirusa 

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, ale także pracownicy służb mundurowych zostali dodatkowo wynagrodzeni za wkładany przez nich trud w walce z epidemią. Przedstawiciele tych grup zawodowych mogą skorzystać z 10-procentowego rabatu, robiąc zakupy w placówkach Netto w godz. 20-24. Promocje nie obowiązują na alkohol oraz papierosy. 

Chcemy w ten sposób wyrazić swój ogromny szacunek oraz wdzięczność tym wszystkim, którzy obecnie znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Do takich osób zaliczamy także naszych sprzedawców. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby ich również nagrodzić 10-procentowym rabatem na zakupy w podziękowaniu za ich codzienną, bardzo wymagającą pracę.

- mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. Netto angażuje się również w walkę z epidemią, przekazując szpitalom paczki żywnościowe oraz artykuły higieniczne. Sieć zdecydowała się także wynagrodzić pracowników premią w wysokości 500 zł. 

Zobacz wideo Sklepy i punkty usługowe w godzinach 10-12 otwarte tylko dla seniorów

Koronawirus. Lidl i Biedronka również wydłużają godziny pracy 

W odpowiedzi na restrykcje wprowadzone w życie w tym tygodniu Lidl i Biedronka, czyli największe w Polsce sieci dyskontów, zdecydowały również wydłużyć czas pracy swoich sklepów. Placówki niemieckiej sieci otwarte będą w godz. 6-24, a tam, gdzie to tylko możliwe, przez całą dobę. Biedronka będzie otwarta również w podobnych godzinach, natomiast w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy sieci będą czynne całą dobę. 

Przypominamy, że od 2 kwietnia liczba osób w sklepach może wynosić trzy na jedną kasę. Ponadto w godz. 10-12 zakupy w nich mogą robić tylko seniorzy - według rządu są to osoby powyżej 65. roku życia.

Nowe restrykcjeNowe restrykcje Gazeta.pl


 

Więcej o: