Biedronka i Lidl wydłużają godziny pracy. Niektóre sklepy będą otwarte całodobowo

Lidl i Biedronka, czyli największe w Polsce sieci dyskontów, odpowiadają na nowe restrykcje podjęte w walce z epidemią koronawirusa, które nakładają na sklepy ostre limity odnośnie liczby klientów. Odpowiadamy, które placówki będą otwarte dłużej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje, które mają doprowadzić do opanowania epidemii koronawirusa w Polsce. Niektóre z nich dotyczą sklepów, do których trudno nie chodzić, choćby z uwagi na konieczność dokonywania zakupów spożywczych. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami takie sieci dyskontów, jak Biedronka i Lidl podjęły decyzję o wydłużeniu czasu otwarcia swoich placówek sprzedaży detalicznej. 

Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Od 2 kwietnia sieć Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów - będą on czynne w godz. 6:00 – 24:00. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc - podała sieć w komunikacie.

Pracownicy Biedronki za pracę nocną otrzymają wyższe wynagrodzenie niż przewidziane w prawie. Większy wymiar godzin nie przekłada się jednak na dłuższą pracę osób zatrudnionych w sklepie, ponieważ pracują oni w systemie zmianowym.

Nowe restrykcje w handlu. Lidl będzie otwarty dłużej

Podobnie jak Biedronka na nowe obostrzenia zareagował Lidl. W komunikacie przesłanym portalowi "Puls Biznesu" niemiecka sieć dyskontów poinformowała, że jej sklepy także będą otwarte od godz. 6 do 24, a tam, gdzie to możliwe, także całodobowo. 

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów ograniczono liczbę osób, które mogą przebywać jednocześnie w sklepach. Limit wynosi maksymalnie trzy osoby na jedną kasę i dotyczy to wszystkich kas w sklepie, nie tylko tych otwartych. Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane pozostaną otwarte, ale tylko w tygodniu. W weekend zakupów w nich nie zrobimy. Od 2 kwietnia klienci będą musieli robić zakupy w rękawiczkach. 

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się także na wprowadzenie godzin dla seniorów. Osoby mające przynajmniej 65 lat, będą miały dwugodzinne okienko, podczas którego mogą zrobić spokojnie zakupy bez kontaktu z innymi grupami wiekowymi. Godziny dla seniorów wyznaczono od godz. 10 do 12.

Więcej o:
Komentarze (138)
Biedronka i Lidl wydłużają godziny pracy. Niektóre sklepy będą otwarte całodobowo
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 21 razy 9

  To naprawdę piękne: "Tylko świnie służą Balbinie".
  Zawołanie ostatniego pięciolecia.

 • czyjest

  Oceniono 9 razy 7

  Wczoraj w Stokrotce starsza pani była bardzo obrażona na limity w sklepie i tak zwyzywała panią na mięsnym od nierobów od szmaciarzy i innych że młoda dziewczyna miała łzy za ladą . Kierowniczka prosiła by pani stosowała się do zasad wprowadzonych przez rząd a ona że w dupie to ma . Wywaliła towar i se poszła. Jak ma być dobrze. Seniorzy nie stosują się do zasad higieny robią co chcą bo im wolno. Masakra.

 • atr8

  Oceniono 27 razy 7

  Mieszkam w Gdańsku. Chodzę do 3 sklepów - lidla, biedronki i auchana. Przez cały okres epidemii, za wyjątkiem pierwszych 2-3 dni paniki, nigdzie nie spotkałem kolejek. Teraz krzywo i złotousty premier je stworzył. Poza tym - 3 osoby w np.żabce mogą stworzyć tłok. 60 osób w 20-kasowym auchan, to pustka.

 • krystos

  Oceniono 39 razy 7

  Godziny dla seniorów...... Miałoby to sens, gdyby seniorzy nie chodzili w innych godzinach i używali maseczki oraz rękawiczki. Z moich obserwacji to ta grupa wiekowa nagminnie tego nie robi a poniedziałek byłem świadkiem rozmowy jak 65+ chwaliło się między sobą, że w kościele było nie 5 osób ale ok 30 i tak powinno być. Gdzie sens, skoro księża nie pilnują limitu?
  Inna sprawa to uprawnienia Rządu, na podstawie jakich przepisów je wprowadzono?
  Ano nie ma takowych, w większości te nakazy są bezprawne, nie mają podstawy w przepisach.

 • agata781

  Oceniono 6 razy 6

  Żal mi tych kasjerek jak cholera...Tak jak samej siebie...Od 3 tygodni zapie...m na nadgodzinach ,na każdej zmianie mam kontakt z ponad setką ludzi.Mierzenie temperatury,ankiety personalne dla odwiedziających firmę,kontrola pracowników i pierdyliard innych spraw,Teraz,w czasie tej epidemii wychodzi brak komunikacji pomiędzy biurami a naszym stanowiskiem.Z dnia na dzień dokłada nam się obowiązków,opie... się nas jak coś jest niedograne,w pomieszczeniu (jakieś 20 m2)potrafi na raz przebywać do 15 osób.O 6 rano zeszłam z 3 12-godzinnej zmiany i na 18 wracam na kolejną.Zaczynam padać na pysk ze zmęczenia i...strachu...Jestem proacownikiem ochrony...

 • lao.premis

  Oceniono 20 razy 6

  Kiedy ci ślepcy zniosą wreszcie zakaz handlu w niedzielę który jest zwyczajnie szkodliwy w tej sytuacji!?

 • gienia5

  Oceniono 17 razy 5

  A ja myślałam, że to prima aprilis.
  Skoczę więc do Biedry o 2-giej w nocy, może nikogo nie spotkam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX