Biedronka i Lidl wydłużają godziny pracy. Niektóre sklepy będą otwarte całodobowo

Lidl i Biedronka, czyli największe w Polsce sieci dyskontów, odpowiadają na nowe restrykcje podjęte w walce z epidemią koronawirusa, które nakładają na sklepy ostre limity odnośnie liczby klientów. Odpowiadamy, które placówki będą otwarte dłużej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje, które mają doprowadzić do opanowania epidemii koronawirusa w Polsce. Niektóre z nich dotyczą sklepów, do których trudno nie chodzić, choćby z uwagi na konieczność dokonywania zakupów spożywczych. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami takie sieci dyskontów, jak Biedronka i Lidl podjęły decyzję o wydłużeniu czasu otwarcia swoich placówek sprzedaży detalicznej. 

Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Od 2 kwietnia sieć Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów - będą on czynne w godz. 6:00 – 24:00. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc - podała sieć w komunikacie.

Pracownicy Biedronki za pracę nocną otrzymają wyższe wynagrodzenie niż przewidziane w prawie. Większy wymiar godzin nie przekłada się jednak na dłuższą pracę osób zatrudnionych w sklepie, ponieważ pracują oni w systemie zmianowym.

Nowe restrykcje w handlu. Lidl będzie otwarty dłużej

Podobnie jak Biedronka na nowe obostrzenia zareagował Lidl. W komunikacie przesłanym portalowi "Puls Biznesu" niemiecka sieć dyskontów poinformowała, że jej sklepy także będą otwarte od godz. 6 do 24, a tam, gdzie to możliwe, także całodobowo. 

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów ograniczono liczbę osób, które mogą przebywać jednocześnie w sklepach. Limit wynosi maksymalnie trzy osoby na jedną kasę i dotyczy to wszystkich kas w sklepie, nie tylko tych otwartych. Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane pozostaną otwarte, ale tylko w tygodniu. W weekend zakupów w nich nie zrobimy. Od 2 kwietnia klienci będą musieli robić zakupy w rękawiczkach. 

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się także na wprowadzenie godzin dla seniorów. Osoby mające przynajmniej 65 lat, będą miały dwugodzinne okienko, podczas którego mogą zrobić spokojnie zakupy bez kontaktu z innymi grupami wiekowymi. Godziny dla seniorów wyznaczono od godz. 10 do 12.

Więcej o: