ModlinBus zwolnił wszystkich pracowników. Właściciel: Pomoc w ramach tarczy byłaby niewystarczająca

Współwłaściciel ModlinBus Marcin Sadowski poinformował w wywiadzie dla Interii, że musiał zwolnić wszystkich pracowników. Firma z dnia na dzień straciła wszystkie zlecenia.

ModlinBus to przewoźnik, który oferował dojazd z centrum Warszawy do Modlina. Wraz ze wstrzymaniem ruchu lotniczego firma straciła wszystkie zlecenia. Z racji tego, że obostrzenia z tym związane potrwają co najmniej do końca kwietnia, właściciele byli zmuszeni do zwolnienia wszystkich pracowników. 

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz odpowiada na pytania widzów w sprawie „tarczy antykryzysowej”

ModlinBus zwolnił 45 pracowników. Współwłaściciel: Dopłaty nie sprawdzają się w naszej branży

Pracę straciło 45 pracowników, głównie kierowcy, ale także dział obsługi klienta, pracownicy biurowi oraz dział IT. Jak mówi w wywiadzie dla portalu Interia.pl, współwłaściciel firmy Marcin Sadowski, pomoc w ramach tarczy antykryzysowej nie pozwoliłaby na zrównoważenie strat. Jedynym możliwym rozwiązaniem na przetrwanie dla ModlinBus mogłoby być zawieszenie split payment. 

- Dopłaty być może sprawdzą się w innych branżach. W naszej nie... Nasi pracownicy wykonywali obowiązki typowo usługowe. Jeśli nie pracują, nie zarabiają, firma nie zarabia, a dopłata nic tutaj nie zmieni. Zdecydowaliśmy się na zwolnienia, dzięki czemu mogą znaleźć zatrudnienie gdzie indziej, w czasie gdy my nie jesteśmy im w stanie płacić tzw. postojowego - tłumaczył Marcin Sadowski w wywiadzie.

Przypominamy, że w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy, którzy musieli zawiesić działalność mogą obniżyć pensję pracowników o 50 proc., ale przez pół roku nie mogę ich zwolnić. 

>>> Dowiedz się więcej: Linie lotnicze mają zwracać pieniądze za bilety. Tak zdecydowała Komisja Europejska 

Więcej o:
Komentarze (167)
ModlinBus zwolnił wszystkich pracowników. Właściciel: Pomoc w ramach tarczy byłaby niewystarczająca
Zaloguj się
 • kasia_swiderska

  Oceniono 69 razy 47

  Niech zwolnieni pracownicy podziękują KRÓLOWI KACZYŃSKIEMU...

 • aaz1

  Oceniono 55 razy 43

  Bo trzeba wiedzieć jak się w życiu ustawić i co robić,z kim trzymać by żaden kryzys i pandemia nam nie zaszkodziły.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ""Beata Nowosielska była skromną, nieznaną nikomu młodą urzędniczką i nagle stała się sławna! Jak? Hejtując polityków przeciwnych obozowi władzy. Donaldowi Tuskowi życzyła szubienicy, Katarzynie Lubnauer doradzała dietę, a Radosławowi Sikorskiemu umycie zębów.
  Beata Nowosielska z wykształcenia jest socjologiem. Ukończyła także m.in. studia podyplomowe z polityki ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie...............
  i właśnie Nowosielska została powołana na dyrektora generalnego urzędu, który obecnie podlega Ministerstwu Klimatu. Na swój los narzekać nie może. Pensja 14 tys. złotych, służbowa limuzyna i armia urzędników do jej dyspozycji.
  Teraz jest szychą w Państwowej Agencji Atomistyki"
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  i taki ludzi nam trzeba

 • sprawazlewa

  Oceniono 54 razy 38

  Dlatego właśnie Pinokio nie chce ogłosić stanu klęski żywiołowej, bo musiałby zapłacić, za swoją decyzję. A tak pracodawca musi się martwić, mimo Tarczy Antykryzysowej, która wygląda jak sito. Przepisy i regulacje winni robić ci, którzy się na tym znają!

 • catch36

  Oceniono 33 razy 21

  Właśnie dlatego w UK jest 80% i pracodawca nie dopłaca nic, żeby nie było takich sytuacji. U nas nie ma kasy bo to co udało się wygospodarować przed 2015 pis rozdał w ramach łapówki wyborczej.

 • tadian

  Oceniono 38 razy 20

  Brawo ten pan!!!! Niech chooje wiedzą jak działa tarcza tekturowa PiSu, jak zgłodnieją bedą dobrze głosowac.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 21 razy 19

  Decyzje pracodawców będą krótkie. Zwolnić, bo jak nie zapłacę to zaraz wpadnie inspekcja pracy i zacznie wpier..lać kary.

 • zmichalg1

  Oceniono 17 razy 15

  Niech się zatrudnią na poczcie.
  Idą wybory, będzie dużo pracy.
  Rząd zapłaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX