Wielorazowe maski ochronne trafią na półki sklepów Lidl. Wyprodukował je polski producent rajstop

Lidl Polska nawiązał współpracę z fabryką rajstop Adrian. Dzięki tej kooperacji do sklepów sieci w całej Polsce trafią maski ochronne wielokrotnego użytku. Sprzedaż rusza w czwartek 30 kwietnia.

Czterowarstwowe maseczki ochronne, które będzie można kupić w sklepach sieci Lidl, są wykonane z dzianiny poliamidowej. Wyprodukował je polski producent rajstop - firma Adrian. Producent zapewnia, że maseczki te są delikatne w dotyku, wygodne i dobrze przylegają do twarzy. Maseczki z oferty Lidla będzie można prać i używać wielokrotnie. Cena jednej sztuki to 3,99 zł. Produkt ten pojawi się na sklepowych półkach w czwartek 30 kwietnia.

- Projektując maskę ochronną, bardzo ważne było dla nas, aby produkt był wysokiej jakości oraz chronił górne drogi oddechowe użytkownika. Udało nam się to osiągnąć, używając materiału, który nie uczula oraz umożliwia swobodne oddychanie - powiedziała Małgorzata Rosołowska-Pomorska, właścicielka firmy Adrian.

Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć? Jak zrobić samemu maseczkę?

Lidl zacznie sprzedawać maseczki. "Zależy nam na tym, aby wspierać polskich producentów"

Lidl Polska podkreśla z kolei, że atutem maseczek ochronnych, które już wkrótce trafią na sklepowe półki,  jest to, że zostały wykonane w Polsce przez rodzimego producenta. 

- Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetem. W tym szczególnym okresie również zależy nam na tym, aby wspierać polskich producentów, dlatego jesteśmy dumni, że do naszych partnerów biznesowych dołączyła kolejna, polska firma – Adrian Fabryka Rajstop, która cieszy się dużą popularnością i zaufaniem swoich klientów - zapewniła Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications firmy Lidl Polska. 

Więcej o: