Kiedy będą mogły odbyć się wesela? Jadwiga Emilewicz podaje wstępną datę

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca oczywiście nasze aktywności wszelkie, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Do tego segmentu gospodarki zakwalifikowano także branżę weselną.

W środowym programie "Studio Biznes" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła kolejne plany rządu dotyczące odmrażania gospodarki. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem poruszyła temat najbliższych wakacji oraz bonów turystycznych, a także tego, kiedy do normalnego trybu funkcjonowania wróci "infrastruktura czasu wolnego". 

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

Jadwiga Emilewicz: Planujemy, aby branża weselna wróciła jeszcze w czerwcu

W tym segmencie gospodarki Jadwiga Emilewicz zawarła m.in. branżę weselną, która z powodu epidemii koronawirusa została sparaliżowana. Jej rychłe przywrócenie jest o tyle istotne, że od czerwca zaczyna się sezon ślubny. 

Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych. Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego. To są te branże, z którymi teraz rozmawiamy, z którymi teraz przygotowujemy wytyczne.

- powiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że nie jest w stanie podać dokładnej daty odmrożenia tego segmentu gospodarki ze względu na dynamikę zmian w kwestii nowych zachorowań. - Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - zaznaczyła. 

>>> Dowiedz się więcej: Bon turystyczny nie będzie wypłacany jak 500 plus. Emilewicz: W tym roku 1000 zł trafi na kartę, albo do aplikacji 

Więcej o: