Kiedy będą mogły odbyć się wesela? Jadwiga Emilewicz podaje wstępną datę

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca oczywiście nasze aktywności wszelkie, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Do tego segmentu gospodarki zakwalifikowano także branżę weselną.

W środowym programie "Studio Biznes" minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła kolejne plany rządu dotyczące odmrażania gospodarki. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem poruszyła temat najbliższych wakacji oraz bonów turystycznych, a także tego, kiedy do normalnego trybu funkcjonowania wróci "infrastruktura czasu wolnego". 

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

Jadwiga Emilewicz: Planujemy, aby branża weselna wróciła jeszcze w czerwcu

W tym segmencie gospodarki Jadwiga Emilewicz zawarła m.in. branżę weselną, która z powodu epidemii koronawirusa została sparaliżowana. Jej rychłe przywrócenie jest o tyle istotne, że od czerwca zaczyna się sezon ślubny. 

Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych. Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego. To są te branże, z którymi teraz rozmawiamy, z którymi teraz przygotowujemy wytyczne.

- powiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że nie jest w stanie podać dokładnej daty odmrożenia tego segmentu gospodarki ze względu na dynamikę zmian w kwestii nowych zachorowań. - Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - zaznaczyła. 

>>> Dowiedz się więcej: Bon turystyczny nie będzie wypłacany jak 500 plus. Emilewicz: W tym roku 1000 zł trafi na kartę, albo do aplikacji 

Więcej o:
Komentarze (21)
Kiedy będą mogły odbyć się wesela? Jadwiga Emilewicz podaje wstępną datę
Zaloguj się
 • joasia.skora

  Oceniono 12 razy 10

  Ile mamy w Polsce parków miniatur, że minister musi z nimi prowadzić rozmowy? Jest ich chociaż 1000? Tyle gałęzi gospodarki leży i kwiczy, a ona gada z właścicielami parków miniatur, pewnie w liczbie sześciu. W moim żenadometrze skalę w y p i e r d o l i ł o w kosmos.

 • 1moja

  Oceniono 8 razy 8

  "...Kiedy będą mogły odbyć się wesela? ..." Jak Jaroslaw Kaczynski kota do oltarza bedzie prowadzil i wtedy powiecie, ze jego radosc jest wieksza od naszej.

 • magda_breslau

  Oceniono 8 razy 8

  A kiedy zaslubiny Polski z morzem na przekopanej Mierzei Wislanej?

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 7

  wesela mogą się odbywać w następnym dniu po pogrzebie z zachowaniem srodków ostrożności ----oczywiscie /// nie zaleca się picia z jednego kieliszka /

 • jim_marrs

  Oceniono 6 razy 6

  Coś ostatnio Emilewicz, pełniąca funkcję wicepremiery i ministry, często występuje publicznie. Znaczy Pinokio i brat Marcina Szumowskiego się dekują na zapleczu, żeby za nic nie odpowiadać.
  Nic nowego.

 • race444

  Oceniono 5 razy 5

  Ta Jadzka po tym jak wbila noz w plecy Gowinowi i wlazla w kakao kurduplowi codziennie jest wypuszczana z budy zeby poszczekac o wszystkim i o niczym…… czyli codzienna porcja glupot dla pisowskiego motlochu….. hau, hau, hauuuuuuu

 • pan.szklanka

  Oceniono 5 razy 5

  Jeżeli wybory mają się odbyć 28 czerwca, to wesela powinny być dozwolone od 1 lipca.
  Chyba, że wygra Duda. To wystarczą stypy.

 • kataryniarski

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to: KIEDY?

  GDY PREZES POZOWLI!

  Czy wy myślicie, że ta Emilewicz czy inne marionetki Kaczyńskiego same o czymkolwiek decydują?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX