Bon turystyczny nie będzie wypłacany jak 500 plus. Emilewicz: W tym roku 1000 zł trafi na kartę, albo do aplikacji

Ministerstwo rozwoju pracuje nad bonem turystycznym, który ma być wsparciem dla branży turystycznej. Pieniądze mają trafić na kartę, albo aplikacji. W rozmowie z Łukaszem Kijkiem wicepremier Jadwiga Emilewicz zdradza m.in. szczegóły projektu ustawy, która ma wejść w życie jeszcze w tym roku.
Zobacz wideo Łukasz Kijek zaprasza na najnowszy odcinek programu 'Studio Biznes'

Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na polską gospodarkę? Czego możemy się spodziewać? Rząd przez długie tygodnie zionął pesymizmem. Tuż po wybuchu pandemii premier Mateusz Morawiecki przestrzegał, że czeka nas kryzys niespotykany od dekad. Jeszcze w ubiegłym tygodniu, odnosząc się do tempa wzrostu PKB, twierdził, jego o utrzymania w II kwartale, gdy w strefie euro przewiduje się -10, -15 proc. spadków - będzie trudne. Argumentował, że spadki, z którymi boryka się Europa Zachodnia, są największymi od II wojny światowej.

Jadwiga Emilewicz optymistką? Co mówią najnowsze dane z rejestrów przedsiębiorców

Czy gospodarkę czeka odbicie? Co wynika z danych, którymi dysponuje rząd? Jadwiga Emilewicz, wicepremierka, ministra rozwoju, goszcząc w programie "Studio Biznes", prowadzonym przez Łukasza Kijka, redaktora naczelnego serwisów informacyjnych Gazeta.pl, odniosła się do informacji spływających z bazy CEIDG. To rejestr przedsiębiorców, który w pierwszych dniach pandemii rozgrzał się do czerwoności. Setki tysięcy przedsiębiorców swoją działalność albo zawieszało, albo wyrejestrowywało. Co mówią najnowsze dane? Czy powróciliśmy do stanu z marca?

Jadwiga Emiliewicz poruszyła też inne kwestie. Wyjaśniła, jakie są plany rządu dotyczące bonu turystycznego. Okazuje się, że nie będzie on miał wyłącznie formy karty przedpłaconej. W jaki sposób Polacy będą mogli płacić za wakacje, gdzie dodatkowy 1000 zł wydadzą?

Członkini Porozumienia odniosła się też do ostatnich wydarzeń w radiowej Trójce. Nawiązała do swojego wcześniejszego apelu, w którym wzywa, by w kwestiach radia zachować zdrowy rozsądek.

W drugiej części ekspert serwisu Otodom wyjaśni, jak wygląda dziś sytuacja na rynku mieszkaniowym. Czy warto teraz kupować mieszkanie.

Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu moto.pl, będzie szukał odpowiedzi na pytanie czy DS7 Crossback E-Tense to pełnoprawny SUV klasy premium? Stworzyć nową markę samochodów nie jest bowiem łatwo. Ale śmiałkowie z Francji próbują. Jak im wyszło? Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Studio Biznes".

Więcej o: