Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jadwiga Emilewicz podała wstępny termin

Być może już w czerwcu będziemy mogli wybrać się do innego kina niż samochodowe. Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, jakie inne elementy życia publicznego będą otwierane w kolejnym etapie luzowania obostrzeń.

Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń - jeszcze w czerwcu - otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała wicepremierka Jadwiga Emilewicz.

- W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne. To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie - powiedziała wicepremierka na konferencji prasowej.

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

- Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym chcielibyśmy, żeby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu - dodała. Z wcześniejszych informacji wynika, że w kolejnym etapie otwarte mają zostać także siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca będą też czynne uzdrowiska.

Wśród branż, które czekają na poluzowanie obostrzeń jest m.in. branża ślubna

Kwestię uwolnienia infrastruktury czasu wolnego Emilewicz poruszała także w środowym wydaniu programu "Studio Biznes". W rozmowie z Łukaszem Kijkiem minister rozwoju mówiła m.in. o branży ślubnej, która z powodu epidemii koronawirusa została sparaliżowana. Jej szybkie przywrócenie jest o tyle istotne, że od czerwca zaczyna się sezon ślubny.

Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych

- powiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że nie jest w stanie podać dokładnej daty odmrożenia tego segmentu gospodarki ze względu na dynamikę zmian w kwestii nowych zachorowań. - Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - zaznaczyła. 

Więcej o: