Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jadwiga Emilewicz podała wstępny termin

Być może już w czerwcu będziemy mogli wybrać się do innego kina niż samochodowe. Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, jakie inne elementy życia publicznego będą otwierane w kolejnym etapie luzowania obostrzeń.

Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń - jeszcze w czerwcu - otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała wicepremierka Jadwiga Emilewicz.

- W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne. To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie - powiedziała wicepremierka na konferencji prasowej.

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

- Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym chcielibyśmy, żeby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu - dodała. Z wcześniejszych informacji wynika, że w kolejnym etapie otwarte mają zostać także siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca będą też czynne uzdrowiska.

Wśród branż, które czekają na poluzowanie obostrzeń jest m.in. branża ślubna

Kwestię uwolnienia infrastruktury czasu wolnego Emilewicz poruszała także w środowym wydaniu programu "Studio Biznes". W rozmowie z Łukaszem Kijkiem minister rozwoju mówiła m.in. o branży ślubnej, która z powodu epidemii koronawirusa została sparaliżowana. Jej szybkie przywrócenie jest o tyle istotne, że od czerwca zaczyna się sezon ślubny.

Rozumiem, że czerwiec to jeden z najbardziej ślubno-weselnych miesięcy w roku i pojawia się wiele pytań zarówno od nowożeńców, jak i tych, którzy przygotowują, pracują i żyją z organizacji przyjęć weselnych

- powiedziała Jadwiga Emilewicz, zaznaczając, że nie jest w stanie podać dokładnej daty odmrożenia tego segmentu gospodarki ze względu na dynamikę zmian w kwestii nowych zachorowań. - Rekomendacje przedstawia minister zdrowia, decyzje podejmuje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki. My pracujemy tak, jakby to miało się wydarzyć jeszcze jeśli nie od początku, to w połowie czerwca - zaznaczyła. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jadwiga Emilewicz podała wstępny termin
Zaloguj się
 • roman_czwarty

  Oceniono 7 razy 5

  Oj pani Jadziu. Mógłbym napisać "szanowna", ale pani nie szanuję.
  Czym ty właściwie "kobito" się zajmujesz? Bezrobocie rośnie, inflacja SZALEJE , a tu żadnego programu, źródeł finansowania, ... może za tydzień "otworzymy kina" to trochę mało. Bo przecie kina nie wasze są. Będzie jak z przedszkolami.
  Masz mądrego "kumpla ze szkoły". Posłuchaj jego a nie ...

 • acu52

  Oceniono 9 razy 3

  Jak ja tego szczurka (Emilewicz) nienawidzę...

 • anitani

  Oceniono 2 razy 2

  Śmierdzi trupem.

 • nutka7.17

  Oceniono 6 razy 2

  Zamknięci w sali kinowej oglądając film "Sala samobójców", samounicestwiają się wzajemnie:)
  To kolejny żart tej pani, na zmianę ze smutnym panem lub z panem z wykrzywioną, dają popis kompletnej ignorancji, niekompetencji i bezradności, tworzą jedynie wszechogarniający chaos
  i stan stałej niepewności jutra. Dzisiaj powiedzą tak, jutro siak a po jutrze będzie po futrze i wszystko to na "zamówienie polityczne" żoliborskiej pokraki.

 • przyzwyczajony

  Oceniono 4 razy 2

  Zapewne kina będą zobowiązane wykonać przegrody z plexi między fotelami, a bez takiej przegrody będzie można siedzieć tylko obok własnej żony.

 • polak66maly

  Oceniono 9 razy 1

  a od kiedy bedzie mozna protestowac przeciw PZPR (PiSs)?

 • kadykianus

  0

  W maskach w kinie, w maskach w restauracjach, w maskach na weselu. Debilizm tego rządu mnie rozwala. Niby otwierają bo widzą że to zmierza do katastrofy ale tak otwierają żebyś przypadkiem nie poszedl.

 • danzby

  Oceniono 2 razy 0

  nie wiem dlaczego,ale ona wybitnie negatywnie dziala na mnie ,bardzo zle odbieram jej wyglad,zachowanie,wypowiadane slowa i sposob w jaki tego dokonuje,jej wyglad...calajest jakas odrazajac,brudna,zla...stawiam ja w jednym szeregu z prezesem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX