Bon turystyczny 500+ na wakacje. Andrzej Duda przedstawił szczegóły programu

W czasie wizyty w Ustce w poniedziałek 8 czerwca Andrzej Duda mówił o szczegółach bonu turystycznego. Prezydent wyraził nadzieję, że parlament jeszcze przed wakacjami uchwali ustawę dotyczącą świadczenia.

Jak czytamy na stronie internetowej Prezydenta RP, bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko, będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie. Świadczenie pojawi się w formie elektronicznej i będzie można je wykorzystać do końca 2021 r. Andrzej Duda wyjaśnił, że bon będzie można dostać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.  

Jak działa bon turystyczny 500+?Jak działa bon turystyczny 500+? Fot. prezydent.pl

Pieniądze ze świadczenia mają zasilić polską branżę turystyczną. Prezydent wyraził nadzieję, że będą dostępne już w wakacje.

Zobacz wideo Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, bon turystyczny nie wyniesie 1000 zł

- Mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu - zaznaczył i zaapelował do Senatu, by ten jak najszybciej podjął pracę nad nowymi przepisami. Andrzej Duda zapewnił, że Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie.

Bon turystyczny 500+ na każde dzieckoBon turystyczny 500+ na każde dziecko Fot. prezydent.pl

Bon turystyczny 500+ na każde dziecko - szczegóły

Jak czytamy na stronie internetowej prezydnta:

  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w -stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

  • Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  • Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  • Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia
Więcej o: