Małopolska. Przypadek zakażenia koronawirusem w centrum dystrybucji Biedronki. "Nie ma wpływu na klientów"

U jednego z pracowników centrum dystrybucji Biedronki wykryto koronawirusa. Osoba ta pracowała w jednostce na terenie województwa małopolskiego.

Jak podaje RMF FM, zakażenie koronawirusem wykryte zostało u pracownika centrum dystrybucji sieci sklepów Biedronka, które znajduje się w Wojniczu w województwie małopolskim. Z tego powodu kwarantannie poddano 14 pracowników tej placówki.

Zakażenie koronawirusem w centrum dystrybucji sieci Biedronka w Małopolsce

Przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska zaznaczają, że zakażony pracownik nie miał żadnego kontaktu z klientami Biedronki. Centrum dystrybucji, w którym pracowała zakażona osoba, zostało już zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

- Sytuacja ta nie ma wpływu na klientów sklepów. Ze względu na pozytywny wynik testu jednego pracownika naszego centrum dystrybucyjnego, profilaktycznie odsunęliśmy od pracy 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność. Były to osoby wspólnie pracujące na nocnej zmianie - dodaje kierownik ds. personalnych w regionie Monika Loch.

Jeronimo Martins Polska zapewnia, że wszystkie placówki należące do sieci przestrzegają wszystkich procedur wydanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia z czwartku 23 lipca w województwie małopolskim do tej pory stwierdzono 2 721 zakażeń koronawirusem. Niestety, z powodu infekcji zmarło już 49 mieszkańców tego regionu. 

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?
Więcej o: