Koronawirus. Nowe restrykcje w sprawie wesel. Duże ograniczenia imprez

Rząd wprowadził nowe ograniczenia. Dotyczą one także imprez okolicznościowych i wesel. Ile osób może być na weselu w strefie żółtej i czerwonej?

Liczba zakażeń w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Dobowa liczba zakażeń od środy wzrosła o 1,5 tys. osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj zdiagnozowano z koronawirusem 8099 osób. 

Rząd postanowił zwiększyć liczbę powiatów w strefie czerwonej. Należą do niej 152 powiaty. Na liście znalazło się też 11 miast wojewódzki: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa. Od soboty 17 września obowiązują też nowe restrykcje. Dotyczą one także wesel i imprez okolicznościowych. 

Wesela, komunie, stypy w strefie żółtej

Rząd nowe obostrzenia dotyczące imprez okolicznościowych zaanonsował tydzień temu. Miały one wejść z tygodniowym vacatio legis i obowiązywać od 17 października, by dać czas na ponowne zaplanowanie imprezy. Rząd postanowił wtedy zmniejszyć liczbę gości na weselach czy stypach. Trudna sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak szybsze i dużo bardziej drastyczne zmiany.

W strefie żółtej zdecydowano się wprowadzić ograniczenia dot. liczby gości na imprezach okolicznościowych do 20 osób. Na stypy, wesela, komunie czy chrzciny zaprosimy jedynie najbliższą rodzinę. Ponadto zabronione są zabawy taneczne. Jeśli wydarzenie wiąże się z uroczystością religijną trzeba pamiętać, że do świątyni może wejść maksymalnie jedna osoba na metr kwadratowy. Zasady te będą obowiązywać od 19 października.

Zobacz wideo „Jesteśmy na wojnie z wirusem, a Polacy zostali wysłani na nią bez uzbrojenia”

Wesela, komunie, stypy w strefie czerwonej

Imprezy okolicznościowe w strefie czerwonej od 19 października podlegają drastycznemu ograniczeniu, bowiem od tego dnia nie będzie można ich w ogóle organizować. Jeśli ktoś planuje ślub kościelny, to powinien pamiętać o ograniczeniu 1 osoby 7 metrów kwadratowych podczas uroczystości religijnych. 

Więcej o: