Jerzy Polaczek ciężko przechodzi COVID-19. "Cały czas jestem 'pod tlenem' i przyjmuję silne antybiotyki"

Poseł PiS, Jerzy Polaczek we wtorek otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mimo braku chorób współistniejących występuje u niego ciężki przebieg COVID-19. Od czterech dni polityk leczy się w katowickim szpitalu MSWiA, lekarze stosują u niego tlenoterapię. Przekazał, że przyjmuje silne antybiotyki i po raz kolejny zaapelował do tych, którzy ignorują zagrożenie. "Opamiętajcie się!" - napisał.

W czwartek poseł PiS i były minister transportu poinformował na swoim profilu na Facebooku: "Wczoraj wieczorem pogotowie zabrało mnie do szpitala MSWiA w Katowicach. Podano mi tlen, leżę pod kroplówką, mam temperaturę i jestem bardzo osłabiony. Nie lekceważcie koronawirusa! Proszę Was, dbajcie o siebie i swoich najbliższych."

Jerzy Polaczek chory na COVID-19. Ponawia apel

W niedzielę Jerzy Polaczek przekazał, że nadal walczy z chorobą. 

Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne - wyniki tomografii płuc są złe. Tyle mogę napisać. Musze chronić swoje zdrowie i życie! Cały czas jestem „pod tlenem” i przyjmuję silne antybiotyki.

- napisał.

Poseł apelował również do osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa. Zwrócił uwagę, że możemy zatrzymać ciężki przebieg pandemii, tylko jeśli będziemy solidarnie stosować się do restrykcji sanitarnych.

"Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność! To racja Polski!" - wezwał.

Szczere podziękowania dla medyków od Jerzego Polaczka

Poseł poinformował też, że wraz z nim na oddziale przebywa 40 pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 i podziękował także służbom medycznym za poświęcenie i sumienne wykonywanie swojej pracy. "Wszystkim rodzinom okazującym cierpliwą miłość wobec chorych, wolontariuszom i lekarzom hospicjów, domów opieki społecznej przesyłam moje wyrazy solidarności."

Wyrażam swój szacunek i podziw, dla pracy pielęgniarek i lekarzy - z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak 'cytryna' do KOŃCA! Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!

- napisał. 

Zobacz wideo „Jesteśmy na wojnie z wirusem, a Polacy zostali wysłani na nią bez uzbrojenia”

Ministerstwo Zdrowia: w niedzielę 8536 nowych zakażeń

Według danych Ministerstwa Zdrowia w niedzielę wykryto 8536 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 49 pacjentów z COVID-19 zmarło. Zajętych jest 649 respiratorów i 8076 łóżek dla pacjentów z COIVID-19. Od wczoraj wykonano ponad 37,2 tys. testów na koronawirusa. Oznacza to, że odsetek testów pozytywnych wyniósł niemal 23 proc. To bardzo wysoki poziom - wg WHO odsetek dodatnich wyników testów powyżej 5 proc. wskazuje, że epidemia jest poza kontrolą. 

Więcej o: