WOŚP zakupi nowe łóżka dla oddziałów "covidowych". Jurek Owsiak mówi, że fundacja ma na to środki

Jurek Owsiak zamieścił na Facebooku wideo z oświadczeniem, w którym deklaruje, że WOŚP kupi łóżka na oddziały "covidowe" ze środków, które posiada fundacja. Szef fundacji wyraził też wsparcie dla protestujących Polaków.

Epidemia koronawirusa w Polsce niestety się nasila. W środę liczba nowych zachorowań przekroczyła 18 tys. W szpitalach tworzone są kolejne oddziały "covidowe", ale dla pacjentów brakuje łóżek. Swoją pomoc oferuje jedna z największych polskich fundacji. 

Zobacz wideo Paweł Borys: Mamy częściowy lockdown. Strategia rządu polega na tym, żeby nie doprowadzić do pełnego

Jurek Owsiak deklaruje, że WOŚP kupi łóżka dla oddziałów "covidowych"

Jurek Owsiak na swoim facebookowym profilu zamieścił kilkuminutowe wideo, które zatytułował "Słowo do Narodu". Na nagraniu mówi o tym, że z całej Polski docierają sygnały o tworzeniu oddziałów "covidowych", które muszą powstać w zasadzie od zera. Owsiak podkreśla, że jeszcze kilka tygodni fundacja mocno walczyła, by nie używano do tego celu sprzętu zakupionego przez WOŚP. 

Sytuacja jednak się zmieniła, więc i WOŚP zmienił strategię. Fundacja nadal apeluje o to, aby tego sprzętu nie wykorzystywać do innych celów, niż te, do których został przeznaczony. Owsiak zadeklarował jednak, że WOŚP jest gotowa zakupić nowe łóżka dla tych szpitali, które ich potrzebują. Dodał, że na ten cel nie zostanie zorganizowana nowa zbiórka, a fundacja skorzysta ze środków, które już posiada.

Owsiak wspiera protestujących

Na koniec wideo Jurek Owsiak odniósł się także do trwających w całym kraju protestów. 

Pozdrawiam społeczeństwo obywatelskie, które spacerując i wyrażając swoją wolę tworzy piękny obrazek w trudnym czasie, dopingujemy z żoną wszystkim tworzącym to społeczeństwo obywatelskie

- powiedział Owsiak. Pożegnał się informując, że z żoną przebywa na kwarantannie i pozdrawia "lekarzy, personel medyczny, ratowników i wszystkich pracujących w szpitalach".

Więcej o: